Facebook Google+ Twitter

1 i 2 maja w Białowieży Konferencja Wikimedia Polska 2007

Trwają przygotowania do mającej się odbyć w dniach 1 - 3 maja 2007 konferencji poświęconej wymianie doświadczeń między członkami projektów Wikimedia oraz społeczności zajmujących się wolną twórczością i otwartym oprogramowaniem.

Z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia Wikimedia Polska Łukasza Garczewskiego w ubiegłym roku w Zespole Szkół Leśnych w Białowieży odbyła się "Wikiakademia". W jej trakcie Łukasz pokazywał jak należy edytować artykuły w Wikipedii. Miejsce okazało się na tyle ciekawe, że zarząd stowarzyszenia zdecydował się, by coroczny zlot wikimedian, czyli osób działających w projektach Wikimedia, odbył się właśnie tam.

Budynek Szkoły Zespołu Szkół Leśnych w Białowieży, w którym odbywać się będzie konferencja. / Fot. Autor: Beentree, Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:ZSL_w_Białowieży_-_Szkoła.jpg
Organizatorami konferencji są w/w stowarzyszenie oraz Zespół Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży. Przez dwa pierwsze dni maja odbędzie się 12 wykładów i 3 warsztaty związane z edytowaniem projektów Wikimedia. Do 24 kwietnia zgłosiło się ponad 80 osób.

Oprócz wykładów, warsztatów i spotkań przy ognisku, organizatorzy zapowiadają wyjście do rezerwatów i zwiedzenie Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego. Trzeciego dnia uczestnicy z pracownikiem Nadleśnictwa Białowieża udadzą się nad granicę polsko-białoruską. Oczywiście eskapady te połączone będą z wykonywaniem wielu zdjęć, które następnie będą umieszczane na stronach Wikipedii i jej siostrzanych projektów.


Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się tu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.