Facebook Google+ Twitter

1 kwietnia zmienił się rozkład PKP. Co czeka pasażerów?

W niedzielę, 1 kwietnia obowiązywać zaczął nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany czekają podróżnych m.in. na trasach z Warszawy do Łodzi i Trójmiasta oraz z Krakowa do Przemyśla. Nowy rozkład obowiązywał będzie do końca maja.

Pociąg InterRegio relacji Wrocław-Świnoujście. CC 3.0 / Fot. Halina Ciszewska-CzyżJak informuje PKP kolejna zmiana rozkładu jazdy pociągów w tym roku spowodowana jest trwającymi na torach pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Wprowadzane w niedzielę zmiany obowiązywać będą do czwartku, 31 maja. Pasażerowie powinni być przygotowani na to, że część składów jeździć będzie drogą okrężną, niektórym pociągom zostanie skrócona trasa, a w kilku przypadkach wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza.

Zmiany w rozkładzie Intercity

Pociąg Intercity na stacji Warszawa Centralna / Fot. Mateusz Włodarczyk, CC 3.0Na zmiany przygotować się muszą pasażerowie podróżujący z Przemyśla do Trójmiasta. Od niedzieli pociąg "Małopolska" kursować będzie tylko na odcinku Kraków Płaszów-Trójmiasto. Z Przemyśla do Krakowa natomiast uruchomiony zostanie pociąg TLK "Podkarpacie", który będzie skomunikowany z pociągiem "Małopolska".

Od 11 kwietnia pociąg EIC "Bolesław Prus" relacji Warszawa-Szczecin-Warszawa, do Szczecina wyjeżdżał będzie w piątki i soboty, zaś do Warszawy jeździć będzie w piątki i niedziele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pani Doroto: Wiem. To był sarkazm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powszechnie wiadomo, że cała działalność PKP to jeden wielki dowcip... Niestety, rozkład nim nie jest. A od 1 czerwca kolejne zmiany!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateuszu - poprzedni rozkład PKP obowiązywał od 1 do 31 marca. Tak więc od dzisiaj mamy zmiany i trzeba się dobrze upewnić jakie niespodzianki czekają nas w kwietniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dowcip na prima aprillis? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.