1. liga koszykarzy: SKK Siedlce 65:69 MKS Dąbrowa Górnicza

Pozornie łatwa przeprawa koszykarzy z Dąbrowy Górniczej okazała się być pełnym emocji spotkaniem na naprawdę wysokim poziomie.

/ Fot. logo związkuW ostatniej kolejce SKK Siedlce podejmowało u siebie MKS Dąbrowa Górnicza. Zdecydowanym faworytem byli goście, którzy zajmowali w lidze 3. miejsce. Początek spotkania przebiegał jednak pod dyktando gospodarzy, którzy pewnie punktowali, MKS natomiast popełniał sporo błędów. Pod koszem dąbrowian brylował Lewandowski, z drugiej strony dobrze radził sobie Karolak. Goście "obudzili" się dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy meczu, kiedy to zdobyli 12 punktów pozwalając rywalowi tylko na 2 i zakończyli ją przy stanie 35:30.

Trzecią kwartę zaczęli równie mocno, jak zakończyli poprzednią. Dzięki Karolakowi i Wołoszynowi dąbrowianie ciągle powiększali swoją przewagę, jednak świetna forma Lewandowskiego sprawiła że gospodarze zaczęli odrabiać straty. O ile trzecią kwartę MKS wygrał, tak w czwartej znów zaprezentował słabą formę i zrobiło się nerwowo. Gospodarze zbliżyli się na 2 punkty i było o krok od niespodzianki. Ostatnie słowo miał jednak Karolak i dzięki jego trafieniom w końcówce dąbrowianie pokonali SKK Siedlce 69:65. Zwycięstwo tylko wzmocniło ich trzecią pozycję w tabeli i dobrze rokuje na zbliżającą się fazę play off.

SKK Siedlce 65:69 MKS Dąbrowa Górnicza (19:12, 11:23, 17:20, 18:14)