Facebook Google+ Twitter

1 lipca 2011 r. ukażę się długo oczekiwana nowa powieść Sebastiana Uznańskiego „Herrenvolk”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-06-10 08:46

Herrenvolk to powieść, w której historia podlega błyskawicznym i gigantycznym przemianom. Poznajemy oniryczną wizję nazistowskiej Germanii, którą współtworzy jej główny bohater – Artur Sosnowski – człowiek z XXI wieku, przypadkowo trafiający do świata pogrążonego w szaleństwie II wojny światowej, prosto w ręce nazistów.

Herrenvolk / Fot. FOX PublishingHerrenvolk to powieść, w której historia podlega błyskawicznym i gigantycznym przemianom. Poznajemy oniryczną wizję nazistowskiej Germanii, którą współtworzy jej główny bohater – Artur Sosnowski – człowiek z XXI wieku, przypadkowo trafiający do świata pogrążonego w szaleństwie II wojny światowej, prosto w ręce nazistów. Przywódcy hitlerowscy umiejętnie wykorzystują go do walki z wrogiem, dzięki czemu potęga III Rzeszy rośnie, a szaleństwo osiąga nieobliczalne rozmiary. W tym świecie ludzie posługują się kłamstwem po mistrzowsku z równą swobodą, jak my oddychamy, a piękne kobiety potrafią być bardziej niebezpieczne niż pancerne armie.

Jednak nie to jest najważniejsze. Uznański skupia się bowiem na człowieku wrzuconym w tryby historycznej maszynerii. Przedstawia dramat wewnętrzny Artura targanego wątpliwościami, dokonującego niełatwych wyborów, by przetrwać, i rozpaczliwie poszukującego miłości. Czy ją znajdzie, a jeżeli tak, czy będzie miał świadomość, jak wysoką cenę przyjdzie mu za to zapłacić? Podążmy za bohaterem w tej mocnej, poruszającej powieści, najlepszej w dorobku Sebastiana Uznańskiego. To fantastyka, jakiej nie powstydziliby się Philip Dick, twórca Człowieka z Wysokiego Zamku, czy Jacek Dukaj autor Xavrasa Wyżryna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Boss
  • Boss
  • 13.06.2011 13:25

Odpowiedziałaś sobie sama na zadane pytanie!!! Polskie tłumaczenie nie oddaje ideologii, które jednak odnosi się do nazistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.06.2011 00:16

Tytuł "Herrenvolk" jest bardzo chwytliwy. Gdyby nawet ten termin (bo to już przecież termin!) przełożyć na polski to tłumaczenie nie odda jego pełnego znaczenia- taka myśl, bo się zastanawiałam, czemuż u licha polski pisarz dał niemiecki tytuł swojej powieści (;

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.