Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14822 miejsce

1 lipca, czyli Światowy Dzień Psa!

Każdy miłośnik czworonogów wie, że jeśli kocha się psy - kocha się je niezmiennie codziennie. Po cóż nam zatem Światowy Dzień Psa? Wykorzystajmy tę okazję na pomoc tym psiakom, których nie ma kto kochać…

Tequilla / Fot. Marta NarbuntowiczDzień Psa jest dobrą okazją, by zastanowić się nad tym, jak psy są traktowane w naszym społeczeństwie. Jeśli mowa o tych, które mają swoich panów, sprawa jest prosta - czy są odpowiednio minimum trzy razy dziennie wyprowadzane, czy jedzenie jest w misce, czy świeża woda stoi obok, czy pilnujemy dat profilaktycznych szczepień, by nasze psiaki były zdrowe, czy mamy kolorowe piłeczki do zabawy i gryzaki. Te sprawy nie są nazbyt wymagające, znacznie gorzej jest, gdy takiego "pana" brak.

Czekamy na zdjęcia Waszych psiaków1 lipca został nie bez powodu wybrany na datę Światowego Dnia Psa. Okres ten bowiem jest często wielką próbą dla właścicieli psów, szczególnie tych "nowo upieczonych", którzy mają pieska od kilku miesięcy. Przychodzi czas urlopu, wycieczki, ciepłe kraje… gdzieś w zapomnienie odchodzi jeszcze nie tak dawna radość z posiadania psa. To wtedy najwięcej czworonogów trafia do schronisk i zostaje porzuconych. Taka sytuacja to niewyobrażalny stres i cierpienie dla psa.
Boss / Fot. Grażyna Giec
Dlaczego tak usilnie o tym przypominam? Bo im częściej poruszany jest problem nierzadko cierpiących zwierząt, tym więcej rodzi się wspaniałych pomysłów w głowach ludzi chętnych nieść pomoc potrzebującym czworonogom - wystarczy chcieć i dać trochę więcej z siebie. Na szczęście są tacy ludzie i dzięki nim powstają fundacje, schroniska, adopcyjne strony internetowe, na których w bardzo łatwy sposób można znaleźć psiaka do adopcji z każdego województwa w naszym kraju. Wciąż jednak pozostaje mnóstwo do zrobienia w kwestii polepszenia losu wielu czworonogów, wie o tym każdy komu nieobojętny jest los zwierząt.

Często spotyka się psy zaniedbywane, bite, głodzone przez swoich "właścicieli". A przecież zwierzętom można pomagać na różne sposoby - opiekując się nimi, stając w ich obronie, szukając im nowych domów, czy zachęcając do przyjaźni z nimi. Można to robić niezależnie od miejsca zamieszkania, zamożności, wieku. W ich oczach zawsze zobaczymy wdzięczność i ogromną radość. Psy bowiem kochają bezinteresownie, za to tylko, że jesteśmy. Spróbujmy po prostu odwzajemnić tę miłość.

Przydatne linki: / Fot. Oliwia Tomaszewska

Psy do adopcji we wszystkich województwach:
adopcje.orgFundacja opiekująca się zwierzętami w potrzebie. www.fundacja-bokserywpotrzebie.pl / Fot. materiały promocyjne
psyimy.pl
psydoadopcji.pl

Schronisko dla zwierząt w Poznaniu
Fundacja Boksery w Potrzebie

Ciekawe strony dla miłośników psów:
Pupile
Miesięcznik "Mój Pies"
Fundacja, która poszukuje dla psów nowych domów. www.adopcje.org / Fot. materiały promocyjne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

AxnbAtSyJGx
 • AxnbAtSyJGx
 • 26.09.2012 06:44

God help me, I put aside a whole afetrnoon to figure this out.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktoś!
 • ktoś!
 • 08.03.2011 13:59

Te psy powinny być traktowane z szcunkiem!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
 • Ewa
 • 04.03.2011 20:44

pieski powinny pieć bardzodobrą opieke!!!!!!!!!!!
kasia wcale nie ma racj wystarczy że mu kupisz większ smakołyk:):):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
 • Ewa
 • 04.03.2011 20:40

psiara ma racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Psiara
 • Psiara
 • 04.03.2011 20:23

Ja uważam że powinno się wybrać jedno lub więcej świąt psa np.: data wzięcia psa ze schroniska, urodziny psa dzień psa itp. Kupić tego dnia psu jakąś zabawke, smakołyk lub coś podobnego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
paulina
 • paulina
 • 21.02.2011 14:01

kasia orek 17.02.2011 19:02
mam psa ale on nie obchodzi tego dnia bo to jest k**** tylko pies i skad ma wiedziec o tym ze ma swoj dzien !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kasika sama jestes ku*****a jak mozna tak o psach o zwierztach moic sa modrzehsze niz ludzi jak co do czego dochodzi to my potrzebujemy ich do policji,dla chorych itd wiedz zastanow sie co mowisz szma**o bo kiedyc morzesz tego porzalowac!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia orek
 • kasia orek
 • 17.02.2011 19:02

mam psa ale on nie obchodzi tego dnia bo to jest k**** tylko pies i skad ma wiedziec o tym ze ma swoj dzien !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
maja
 • maja
 • 17.02.2011 13:35

mam psa ze schroniska jest kochany wierny i bardzo mądry
szkoda tylko ze i za takie psy wzięte z takich miejsc (zapłaciłam za niego nie załuje ) trzeba jeszcze płacic podatek co roku.powinni byc tacy właściciele zwolnieni z podatku , przeciez kupuje karmę leki to juz jest wydatek zaoszczędzony w schronisku Niech płaca ci co maja rasowe psy z hodowli albo właściciele hodowli

Komentarz został ukrytyrozwiń
Am
 • Am
 • 18.11.2010 14:24

Zamiast kupować rasowego psa, który żyje w dobrych warunkach, weź psa ze schroniska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

w warszawskim Schronisku Na Paluchu jest kilka tysięcy zwierząt.. nie wiem ile w innych w obrębie stolicy. te zwierzęta czekają by je stamtąd zabrać..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.