Facebook Google+ Twitter

1 listopada najsmutniejszym dniem roku. Niesłusznie?

1 listopada to szczególny dzień dla większości, jeśli nie wszystkich Polaków. Często odnoszę wrażenie, że święto to ma za dużo wspólnego z żałobą, a za mało ze świętowaniem.

 / Fot. Krzysztof KazberukNa profilach społecznościowych już "zaświecono" pierwsze świeczki, popłynęły pierwsze złote myśli, często strasznie przygnębiające. A przecież, 1 listopada to ŚWIĘTO!

Powinniśmy zatem świętować! Oczywiście, nie mam tu namyśli przeistoczenia cmentarzy w jedną wielką imprezowanie, jednak... w tym świętowaniu czegoś mi brakuje. Może to zbyt naiwne, ale często mam wrażenie, że nawet nie zdajemy sobie sprawy ze słów "świętych obcowanie". Dlatego często też, z wielką wiarą w sercu, że Ci co przed nami odeszli, doznali już oczyszczenia i zbawienia duszy, dziękuje za wstawiennictwo tym Wszystkim, których spotkałem w swoim życiu, a których już nie ma wśród nas. Szczególnie mam na myśli moją babcię, której odkąd pamiętam, "ofiarowywałem" ważne sprawy i decyzje, które podejmowałem w swoim życiu.

Kiedy stajemy w rodzinnym gronie nad grobami naszych najbliższych, brakuje mi dobrych wspomnień i rozmów o nich. Zamiast tego spotykam jakby smutnych, przygnębionych "żyjących bliskich". I zamiast cieszyć się w przekonaniu, że nasi bliscy "mają się dobrze" - smucimy się, jakby nieprzekonani do sensu wiary, zbawienia, kierunku naszej wędrówki. Oczywiście, wspomnieniom towarzyszy smutek z powodu braku bliskiej nam osoby, często żony, mamy, siostry... Jednak patrząc na to całe show sprzed kilku dni, kiedy to zaopatrywaliśmy się w zapasy zniczy, sztucznych kwiatów, różnorakich "świecących wiecznie Aniołów" odnoszę wrażenie, że sami tłumimy w sobie "radość świętowania".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Coś mi wypada jeszcze wyjaśnić .1. Jutro jest dzień Zaduszny , ale ludzie z tradycji w ten dzień jada już na groby tak jakby tylko umarli byli świętymi ale to jest dzień wszystkich świętych a wiec i żyjących .? Dziś jest wolne od pracy święto poszedłem sobie na spacer pomodliłem się , pośpiewałem pieśni Chrześcijańskie . Zadzwoniłem do koleżanki porozmawiałem i wracając w drodze powrotnej z spacerku znalazłem Prawdziwka i dwa Podgrzybki i byle szczęśliwym ze tak przeżyłem cudownie mój spacer itd. Smutne jest to ze jutro zamiast się udać na cmentarze muszę się szykować do pracy , kiedyś odrabiało się ten dzień ale dzisiaj nie wiem czy ktoś tak postępuje , jest gorzej niż było to tez nie dziwi mnie fakt ze ludzi dziś udali się na cmentarze bo jutro nie mogą bo władza nasza nie uznaje tego dnia wolnym od pracy . Dobrze ze jest następny dzień wolny od pracy wiec pojadę na cmentarze , ale mogło być lepiej a jest coraz gorzej w tej nasze Ojczyźnie ukochanej kto nią rządzi ze niema szacunku do dnia zadusznego .? Wiemy to ten który powiedzial jak wygrał wybory najważniejsza jest miłość!, tylko tej miłości zapomniał nam ludziom okazać itd. Pozdrawiam w tym dniu wszystkich świętych . Bóg powiedzial i wciąż słyszę Jego głos (Lud ten czci mnie wargami , a sercem swym jest daleki Oddemnie.) Tak podpisuje się pod tymi słowami tego który jest Miłością odwieczna , nieobłudna itd. To jest nasz stwórca Bóg Ojciec wszystkich stworzeń a wiec mowie Amen. Ojcze święty . Świętymi bądźcie bo Ja Jestem świętym.Alleluja.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.