Facebook Google+ Twitter

1 maja Filipińczycy modlą się za Polskę!

Od 10 października 2011 roku do 30 maja br., milion Filipińczyków codziennie modli się na różańcu za inny kraj. 1 maja pomodlą się za Polskę.

Akcji przyświecają słowa papieża Piusa IX: "Daj mi armię odmawiającą milion różańców dziennie, a zwyciężę świat". Różańcowa krucjata, która rozpoczęła się 10 października 2011, a zakończy za miesiąc, 30 maja 2012, prowadzona jest w intencji pokoju na świecie.

Filipińscy katolicy wierzą, że jest ona skuteczna, bo sprawdziła się już w 1986 roku. Jak podaje Gość niedzielny, rozpoczęty 22 lutego 1986 roku trzydniowy pokojowy protest z różańcami w rękach dał efekty. Dyktatorska władza skierowała przeciw 2 milionom modlących się rodaków helikoptery i czołgi, ale żołnierze nie zaatakowali. Ronald Reagan udzielił wtedy dyktatorowi Filipin azylu politycznego.

1 maja, w rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, Kościół w Polsce apeluje do wiernych: przyłączmy się do akcji. Dziś w pierwszy dzień weekendu majowego na drugim krańcu świata milion Filipińczyków będzie szturmować niebo w naszej intencji. Nie bądźmy obojętni. Jakie to intencje? By Polska kontrolowała wykorzystywanie i handel kobietami, polscy emigranci zbudowali sobie nowe życie, przybyło więcej miejsc pracy, a Jan Paweł II był inspiracją dla całego świata.

Więcej na temat akcji przeczytacie w tutaj.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.