Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23353 miejsce

1 maja krakowskie Łagiewniki będą "polskim Rzymem"

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach powoli przygotowuje się na uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II. Beatyfikacja Papieża Polaka odbędzie się w Watykanie 1 maja, w Święto Bożego Miłosierdzia.

Logo- Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach / Fot. Logo Sanktuarium Bożego MiłosierdziaWładze, kuria metropolitalna, a także Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" planują szczególny projekt kulturalny, który pokazałby Kraków jako miasto bliskie Ojcu Świętemu.

W różnych punktach miasta zostaną ustawione telebimy przekazujące relację z placu św. Piotra.

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, biskup Jan Zając jest przekonany co do tego, że w dniu beatyfikacji Jana Pawła II krakowskie Łagiewniki staną się dla pielgrzymów miejscem szczególnym, i że dla tych osób, dla których wyjazd do Watykanu nie będzie możliwy, zamienią się w "polski Rzym".

W dniu beatyfikacji, a zarazem w Święto Bożego Miłosierdzia, 1 maja 2011 r. o godzinie 15 wierni zgromadzeni w krakowskich Łagiewnikach wspólnie odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po czym przejdą na teren budowy Centrum "Nie lękacie się!", gdzie zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo.

W Łagiewnikach wkrótce planowane jest zakończenie budowy dolnego kościoła, którego patronem będzie Jan Paweł II. Przypomnijmy, że Karol Wojtyła nim został wybrany na Stolicę Piotrową, studiował w Krakowie, pracował tu i był biskupem.


źródło:
www.milosierdzie.pl
www.gazetakrakowska.pl

Mapa dojazdu do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach:
http://www.milosierdzie.pl/img/dojazd.jpg

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.