Facebook Google+ Twitter

1 maja - mój najpiękniejszy dzień w życiu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-03 23:50

1 maja kojarzy się przede wszystkim z pochodem pierwszomajowym, flagami, przemówieniami polityków i ogólną nudą. Natomiast dla mnie - młodej mamy - 1 maja zawsze będzie przypominał najpiękniejszy dzień w moim życiu...

Kiedy pierwszy raz ją ujrzałam byłam nieprzytomna z bólu i szczęścia. A historia zaczęła się 7 lat wcześniej i nie była to historia wesoła. Najpierw lata bezskutecznych prób zajścia w ciążę. Niepokój, załamanie, leczenie moje i męża, i... nic. Gdy praktycznie się poddaliśmy, nagle przedłużający się okres, potem 2 kreski na teście ciążowym - szał, radość i.... poronienie. Dramat, ból, szpital i smutny powrót do domu. Mija zaledwie miesiąc i znowu jestem w ciąży ! Szok - szybko, trzeba dmuchać na zimne - kładę się do szpitala, chyba będę mamą! Na kolejnej wizycie kontrolnej lekarz zaleca badania prenatalne - tak dla pewności.

Robię te badania i... telefon - "Jest prawdopodobieństwo Zespołu Downa – trzeba zrobić test szczegółowy". Znów płacz i załamanie; przebijają się igłą do mojego maluszka - "proszę czekać około 3 tygodnie na wynik". Więc czekam i wyję całymi dniami, wakacje zmarnowane. Wreszcie telefon: "Pani Córka jest zdrowa, dziękujemy za skorzystanie z naszych usług".

Ulga, relaks, błogi spokój - czy to już koniec mojej udręki? Jeszcze tylko poród, ale to w porównaniu z tym co przeszłam wcześniej, pestka. Cierpię strasznie, mąż cały czas trzyma mnie za rękę. I wreszcie jest! Wygrałam!
Słyszę głos położnej - "Jaka piękna sztuka - największa dzisiaj”. Trudno opisać słowami co wtedy czułam - radość, euforię, wzruszenie, ból.

Teraz moja Karolinka ma 2 lata i siedzi mi na kolanach, gdy piszę te słowa, a ja czuję to samo co w dniu porodu - dumę, że jestem mamą!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: dziecko poród


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 04.05.2009 07:37

Oby więcej tych najpiękniejszych pierwszomajowych dni :) a przynajmniej jeszcze jednego, dwóch :D - wedle uznania

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.05.2009 16:39

Do pełni szczęścia brakuje nam tylko foto Karolinki - byłby dodatkowy (+)plus :-))
Najlepszego!

_______ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

;) Też gratuluje, do czego to doszło, 1maja rodzi sie już na sztuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.05.2009 22:28

Gratuluję! I niech pięknie rośnie... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym mógł postawilbym dwa plusy, za podzielenie się szczęściem. Choć przyszło ono nie odrazu. Po oczekiwaniu, po trudach, po cierpieniu. A może to wszystko wpisane jest w nasze - "BYĆ" Oby żyło wśród nas jak najwięcej takich matek. Z wyrazami szacunku - Pozdrawiam Mamę, Córkę, no i jeszcze - Sprawcę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.