Facebook Google+ Twitter

1 maja - robotnicy i przedsiębiorcy razem

"Musicie współpracować!" - tak brzmi przesłanie pierwszomajowej pielgrzymki robotników i przedsiębiorców do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kalisz-Kosciol_Sw_Jozefa.jpg&filetimestamp=20061104100453W tym roku po raz kolejny zgromadzili się na wspólnej modlitwie pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Stanisława Napierały. Robotników zaprosił NSZZ "Solidarność", a tych, którzy pracę dają Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent".

W homilii ks. bp Napierała apelował o współpracę tych dwóch środowisk. Nie może być walki między nimi, bo na konflikcie nie uda się zbudować dostatniej Polski. Ta współpraca robotników i pracodawców to nowy wymiar patriotyzmu. Ta współpraca nie może być utopią, jeśli zależy nam na dobru naszej ojczyzny.

Wyrazem jedności było wspólne odczytanie aktu zawierzenia św. Józefowi przez przedstawicieli robotników oraz przedsiębiorców. Dopełnieniem był gest wzajemnego łamania chleba.

W Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, parlamentarzyści, władze samorządowe Kalisza oraz przedstawiciele NSZZ „Solidarność”. Pod pomnikiem Jana Pawła II słowa nieobecnego ze względu na chorobę mamy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odczytał szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki. W imieniu związkowców przemawiał Przewodniczący Janusz Śniadek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.