1. podkapracka ligi juniorów. Stal Rzeszów - Stal Mielec 2:1

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-09-10 13:26

Mielczanie pokonani ! Podopieczni Marcina Wołowca poradzili sobie z młodzieżą z Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS), pewnie inkasując trzy punkty w prestiżowym meczu. Wpadka piłkarzy Stalowej Woli i nieoczekiwane zwycięstwo Czuwaju.

I liga * juniorzy starsi

Stal Rzeszów - Stal Mielec 2-1 (0-1)
Grad (65), Bąba (90) – Wójtowicz (10).
Stal Rz.: Lewandowski - Kowal (85. Turczyn), Róg, Federkiewicz, Hus - Kurdybacha, D. Jędryas (46. Jancarz), Cieślik, Nowakowicz, Maca (80. Bąba), Filipek (55. Grad).
Stal M.: Ćwiczak - Kościelny (55. Łącz), Gozdecki, Orłowski, Podstolak - Gorzelany, Bajorek, Pisarczyk, Marynowski (75. Hul) - Pruchnik (46. Krzystyniak), Wójtowicz (70. Dąbek).
Sędziowali Rafał Żychowski oraz
Tomasz Kopacz i Grzegorz Gądela
(Krosno). Widzów 50.

Zgodnie z oczekiwaniami pierwszego gola zdobyli przyjezdni. Błąd jednego z obrońców, konkretnie Husa, wykorzystał Wójtowicz. Etatowym zwycięzcom w tej lidze jednak nie udało się „dowieźć” zwycięstwa do końca spotkania. Już w pierwszej połowie wyrównać mogli miejscowi. Kurdybacha oraz Maca w polu karnym Mielczan strzelali niecelnie. Po przerwie gospodarzom w końcu udało się pokonać Ćwiczaka. Wprowadzony w drugiej połowie Grad, po zespołowej akcji wyrównał. W ostatniej minucie meczu, ten sam zawodnik dośrodkował do Bąby, który mocnym strzałem dał trzy punkty rzeszowskiej Stali. - Cieszy mnie postawa zespołu, a na szczególne słowa uznania zasługują zmiennicy - mówił dumny po meczu trener Stali Rzeszów, Marcin Wołowiec.

Pozostałe wyniki:
Karpaty Krosno – Stal Stalowa Wola 1-0 (1-0) Jachyra (15); Stal Nowa Dęba – JKS Jarosław 4-1 (3-1) Kurzymski (18), S. Serafin (30), Gaweł (38), Urbaniak (57) – Trojniak (9); Gamrat-Czarni Jasło – Polonia Przemyśl 4-0 (3-0) Zegarowski 2 (14, 25), Halz (37), Ochwat (66); Czuwaj
Przemyśl – Igloopol Dębica 4-1 (1-1) Adamski 4 (20, 75, 82, 89) – Siwula (33); Błękitni Ropczyce – Stal Sanok 0-4 (0-0) Burkiet (50), Kuzio 2 (69, 80), Niedzielski (90); Wisłoka Dębica – Siarka Tarnobrzeg 3-0 (0-0) Wolak (53), Barycza (72), Zacharek (81). Zaległy mecz z 2. kolejki: Siarka Tarnobrzeg – Polonia Przemyśl 1-2 (0-0) Obara (82) - Orzechowski (63), Wanat (69).

I liga * juniorzy młodsi

Karpaty Krosno - Stal Stalowa Wola 1-1 (0-1)
Sakowski (53) – Pokój (33).
Karpaty: Janas – Wajda, Rajchel, Łuszcz, Pelczar – Orcek, Wołczański (48. Szmyd), Almata, Meier – Sakowski, Munia.
Stal: Marszałowicz - Orłowski, Martowicz, Panikowski, Idec - Kobylarz, Walczyk (67. Wydra), Kocuj (60. Chamera), Miękina, Pokój – Paterek (57. Górniak).
Sędziowali Jakub Redwan oraz Paweł Mołodziński i Witold Gładyszewski (Mielec). Widzów 100.

W pierwszej połowie gościom w obronie sprzyjało szczęście, zaś w ataku wykazali się stuprocentową skutecznością. Po rzucie rożnym Karpat, wyprowadzili szybką kontrę, którą celnym uderzeniem zakończył Pokój. W drugiej części meczu miejscowi zaczęli grać skuteczniej. Po „klepce” Sakowskiego i Muni w środku pola, ten pierwszy znalazł się w polu karnym rywala i mocnym strzałem w długi róg pokonał Marszałowicza. Sakowski miał jeszcze dwie dogodne pozycje, lecz brakowało mu precyzji. Najbliżej wyprowadzenia podopiecznych Dariusza Solińskiego na prowadzenie był Rajchel. W 70. minucie trafił w poprzeczkę. Przyjezdni w drugiej części meczu nie byli już tak groźni i nie stworzyli sobie żadnej okazji do pokonania Janasa.

Pozostałe rezultaty:
Stal Rzeszów – Stal Mielec 1-1 (0-1) Szyszka (51) – Góra (23); Stal Nowa Dęba – JKS Jarosław 2-7 (1-5) Horodenski (31), Sudoł (61) – Giżycki 3 (12, 39, 56), Wach (24), Kłak (35), Ł. Pawłowski (29), Pietryna (73); Gamrat-Czarni Jasło – Polonia Przemyśl 0-0; Błękitni Ropczyce – Stal Sanok 0-0; Wisłoka Dębica – Siarka Tarnobrzeg 2-1 (1-0) Tabor (30), Augustyn (64) – Kowalewski (76); Czuwaj
Przemyśl – Igloopol Dębica 4-0 (2-0). Zaległy mecz z 2. kolejki: Siarka Tarnobrzeg – Polonia Przemyśl 2-1 (1-0) Żwirek (25), Saja (50) – Buszta (58).