Facebook Google+ Twitter

1 proc. może być straconą nadzieją chorych

Państwo zapomina o chorych! Zabrane mają być przywileje! Co będzie z chorymi, których w większości nie stać na leczenie?

Doszły mnie informacje, że nasze państwo chce od 1 stycznia 2010 roku wprowadzić w rozliczeniu podatkowym zmiany. Nie będzie już możliwości podarować 1 proc. dla konkretnej chorej osoby. 1 proc. będzie można ofiarować tylko na fundację, która będzie dysponowała i rozdzielała samodzielnie fundusze na podopiecznych.

To wymyślić mógł ktoś, kto nie ma chorej osoby w rodzinie. Nikt nie zdaje sobie sprawy ile potrzeba zachodu aby otrzymać jakiekolwiek dofinansowanie z fundacji i innych ośrodków pomocy. Bywa tak, że rodzina chorego czeka pół roku a nawet i dłużej aby otrzymać śmiesznie małe kwoty, które nie pokrywają wydatków poniesionych na chora osobę. Czy niewystarczające jest to, że ostatnio zabrano dofinansowanie do wózków inwalidzkich, butów ortopedycznych, itp.

Tak, najlepiej skazać rodziny na pisanie stert podań i bieganie po urzędach aby załatwiać dokumenty, których wymaga fundacja! Rodziny te i tak dotknięte są chorobą swoich bliskich, bieganiem po lekarzach i rehabilitacjach. Często pokonują wiele kilometrów by dostać się do specjalisty.

Władze sugerują się tym, że fundacje znają swoich wszystkich podopiecznych i wiedzą komu ile jest potrzeba. Jest to nonsensem, ponieważ chorego zna tylko rodzina! Rodzina wie najlepiej jaką chory ma potrzebę i ile potrzeba pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Zabierając możliwość zbierania 1 proc. na konkretną chorą osobę odmawia się praw do normalnego życia. Jednak tego nikt nie docenia! Państwo nie chce nawet refundować większości leków, które mają ratować życie!

Jak uzyskać wsparcie i pomoc? Do kogo się zwrócić, jeśli państwo nie chce już wspierać? Nie będzie już do kogo się zwrócić! Chorzy skazani zostaną na cierpienie i obojętność rządu. Eutanazja? Może to najlepsze wyjście dla państwa? Za niewielkie pieniądze pozbędą się problemu!
Co myślą o tym opiekunowie chorych?

poradnik.ngo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Smutną rzeczywistością może być to,że zabranie 1% odbierze szansę na życie chorym dzieciom a nie fundacjom.Każda fundacja sobie poradzi a chore dzieci raczej nie.Nie będzie możliwości wpłacenia 1% na wybrane chore dziecko.My jako społeczeństwo powinniśmy powiedzieć rządzącym NIE!Chcą ratować budrzet kosztem chorych dzieci.To jest dopiero chore!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam bardzo ambiwalentne uczucia co do działalności różnych fundacji, no, może poza fundacją pana Owsiaka. Pomysł, o którym pisze Dorota Pezio jest, moim zdaniem, niczym innym jak tylko wielkim niewypałem, co zapewne okaże się w przyszłym roku. Zyskają różnej maści fundacje, stracą chorzy potrzebujący pomocy finansowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutna rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To właśnie osoby potrzebujące wsparcia finansowego apelują do różnych osób i instytucji, aby wpłacały pieniążki na konta Fundacji, koniecznie z przeznaczeniem dla konkretnej osoby. Jeżeli takich apeli nie będzie, to Fundacje będą biedne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba rzeczywiście czeka nas eutanazja w białych rękawiczkach...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.