Facebook Google+ Twitter

1 procent dla...

To nie jest skomplikowane - wypełniając PIT wystarczy uzupełnić odpowiednią rubrykę. Trwa to kilkanaście sekund, a może przyczynić się do wsparcia tych, którzy tego potrzebują.

To nie jest trudne... Wystarczy kilkanaście sekund. / Fot. 1 procent podatkuW tym roku moją uwagę zwróciły trzy organizacje. Każda z nich podejmuje inne działania, każda skupia naszą uwagę na innym problemie. Polecam je Waszej uwadze, gdy będziecie rozliczać się za rok 2009.

Wpisując nazwę i nr KRS wybranej OPP w naszym rozliczeniu podatkowym, przekazujemy 1 procent podatku, wspierając jej cele.

Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych, KRS: 0000260678

TAM-TON, opierając się na pracy społecznej jego członków, prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób niepełnosprawnych, terapeutów i instruktorów, z zakresu prawidłowego oddychania, emisji głosu, gry scenicznej oraz wiedzy o muzyce, kładąc nacisk na rozwój talentów artystycznych, integrację społeczną i kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. Prócz tego opiekuje się Integracyjną Grupą Teatralną TON, która występuje w szpitalach, DPS, SSOW i szkołach. TAM-TON organizuje Międzynarodowy Przegląd Teatrów Muzycznych Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja "Kocia Mama", KRS: 0000298342

Fundacja powstała w 2008 roku. Od tamtej pory zajmuje się ratowanie bezpańskich kotów i polepszaniem warunków ich życia. Fundacja odnajduje bezdomne zwierzęta, poddaje je sterylizacji, leczy, oswaja i przeprowadza adopcję. Prócz tego aktywnie działa na rzecz pracy oświatowo-wychowawczej i podnoszenie świadomości i wrażliwości młodzieży.

Fundacja Pomocy Dzieciom "Dar Serca", KRS: 0000017864

"Dar Serca" to pozarządowa organizacja, zajmująca się niesieniem pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Od początku swojej działalności dofinansowuje zabiegi i operacje, przekazuje sprzęt rehabilitacyjny i inne darowizny rzeczowe, organizuje integracyjne imprezy okolicznościowe. Fundacja pracuje nad uruchomieniem bezpłatnej świetlicy rehabilitacyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale emeryci też mogą przekazać 1%. Przykładem jest ta akcja: http://www.rozliczbabcipit.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

www.cennekrople.pl.tl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rencistów również ZUS. Ale słusznie, Pani Doroto Pani To zauważyła - uciekają duże pieniądze które na pewno mogą pomóc ludziom. Trzeba będzie zwrócić na to uwagę, a myślę że kogoś odpowiedzialnego za prawo w Polsce to zainteresuje...

A ja przypominam że można również swój !% przekazać na Fundację PRO OMNIBUS- organizatora Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej. Od kilku lat na stronach serwisu możecie śledzić rezultaty warsztatów i koncertów, i mam nadzieję że i w tym roku też tak będzie, więc będzie można zobaczyć na co zostały wydane pieniążki... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu tylko jak przekonać sporą część naszego społeczeństwa o tak szczytnym celu.
Spotkałam się nie jeden raz, z opinią że nie dadzą nikomu.
Emerytów rozlicza ZUS i tutaj też uciekają cenne złotówki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja uwagę zwróciła Fundacja Pomocy Dzieciom "Jaś i Małgosia"

Ze strony www fundacji:
"Pomagamy chorym dzieciom, tym mniejszym i tym starszym, którymi nikt nie chce się zająć. Uczymy je na warsztatach jak żyć, zabieramy na wakacje. Szkolimy ich rodziców, żeby mieli pracę. I przekonujmy firmy, że tę pracę trzeba im dać. "

KRS 0000127075

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za podjęcie ważnego społecznie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.