Facebook Google+ Twitter

1 procent dla długich uszu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-03-03 22:09

Według Money.pl, aż 385 mln złotych możemy przekazać w tym roku na organizacje pożytku publicznego. Warto zastanowić się i dokonać trafnego wyboru.

Nie tylko psy i koty potrzebują naszej pomocy / Fot. SPKWbrew pozorom nasz 1 procent to bardzo wiele i może trafić w ręce organizacji niepopularnej, a czyniącej wiele dobrego. Przykładem takiej organizacji jest Stowarzyszenie Pomocy Królikom.

Nie tylko pies i kot
Zwierzę domowe kojarzy nam się przede wszystkim z psem i kotem. Tymczasem w sklepie zoologicznym możemy spotkać wiele innych zwierząt, które również stają się naszymi domowymi pupilami.
Króliki miniaturki, w szczególności te małe, są śliczne, puchate i śmiesznie się zachowują. Los tych zwierząt bywa jednak różny, od życia w hodowli i sklepie zoologicznym poczynając.

Stowarzyszenie Pomocy Królikom (SPK) działa od 2005 roku. Prowadzi między innym adopcje i organizuje w całej Polsce przechowalnie dla królików, które straciły dom. Nie jest ich mało, są w różnym wieku i stanie zdrowia. Działalność SPK pokazuje, że te zajęczaki (króliki nie są gryzoniami!) nie są tylko puchatymi kulkami do przytulania. Wbrew temu, co słyszymy, nie powinny być pupilami małych dzieci – nie lubią być noszone na rękach i ściskane. To właśnie brak wiedzy i odpowiedzialności przyczynia się do wzrastania liczby królików, które z różnych powodów – alergii właścicieli, naturalnych zachowań związanych z dojrzewaniem, nocnym trybem życia – trafiają do wolontariuszy SPK. Taka sytuacja jest jednak najbardziej szczęśliwa. Niestety często króliki wyrzucane są do lasów, śmietników, sprzedawane jako karma dla węży lub po prostu zaniedbywane, przez co umierają w męczarniach. Do systemu adopcji SPK trafiają również króliki wykorzystywane w testach laboratoryjnych, hodowane dla futer i mięsa.

Ty decydujesz! / Fot. PAP/ Mirosław Trembecki
SPK to jedno z wielu stowarzyszeń pomagających zwierzętom. Warto zwrócić uwagę na działalność takich organizacji i zdać sobie sprawę z tego, że nie tylko psy i koty są zaniedbywane i okrutnie traktowane. Dla wielu osób parę złotych to naprawdę niewiele, dla organizacji działających na rzecz zwierząt liczy się każdy grosz. Pieniądze wydawane są na karmę, leczenie, poprawę warunków życia lub po prostu na „poszanowanie, ochronę i opiekę”, które według Ustawy o Ochronie Praw Zwierząt, człowiek jest zwierzętom winien.

Aby przekazać 1 proc. Stowarzyszeniu Pomocy Królikom wypełniając swój PIT:

1. Wpisz w rubryce zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" dane:
Nazwa OPP: Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva
Numer KRS: 0000135274

2.Do rubryki "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem", znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1 proc. podatku należnego, wpisz hasło: Na akcję pomoc królikom.

UWAGA! Niewpisanie tego hasła spowoduje, że pieniądze nie trafią do Stowarzyszenia Pomocy Królikom!

Więcej informacji na stronie SPK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+) 1 procent dla długich uszu - ja też już wybrałam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) To ja już wybrałam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Boski ten kicaj na zdjęciu :) Ale popieram akcje, należy pomagać nie tylko psom i kotom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.