Facebook Google+ Twitter

1 procent dla fiskusa. Oświadczenie Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-01-20 17:21

W ostatnich miesiącach w mediach pojawiły się informacje, że Fundacja "Akogo?" Ewy Błaszczyk w 2011 roku znika z listy organizacji pożytku publicznego, uprawnionych do otrzymywania 1 procenta podatku. 14 stycznia pojawiła się nowa lista organizacji, a na nią powróciła fundacja Ewy Błaszczyk.

logo fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk / Fot. Fundacja "Akogo?"W ubiegłym roku media podały, że niektóre organizacje zostały wykreślone z listy organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymywania 1 procenta podatku. Powodem było niezłożenie w terminie sprawozdania finansowego i merytorycznego. Fundacja "Akogo?" Ewy Błaszczyk w 2011 roku miała również z tego powodu zniknąć z listy.

Również w serwisie Wiadomości24.pl w artykule Tomasza Kowalskiego, można było przeczytać: "Brak rozliczenia spowodował, że o 1 proc. podatku nie będą w roku 2011 mogły się ubiegać tak znane podmioty jak TOZ, VIVA, Akogo? ..."

W związku z powyższym otrzymałam od pani Anny Krzysztofowicz z Fundacji Akogo? Ewy Błaszczyk sprostowanie, w którym czytamy:

"Informujemy, że w dniu 14 stycznia 2010r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało nowy wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych.scan strony OPP / Fot. Ewa Krzysiak

Na liście (na stronie 56 http://www.pozytek.gov.pl; Aktualności - „Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2010 z dnia 14.01.2011”)figuruje Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” - KRS 0000125054

Fundacja „Akogo?” dopełniła obowiązku złożenia w terminie sprawozdań, w dniu 25 maja 2010r. , co zostało wyjaśnione w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej."

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.01.2011 14:38

Gratuluję profesjonalizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.01.2011 11:16

Ta publikacja jest dowodem prawdziwej konsekwencji autorki. Wielu dziennikarzy,(również obywatelskich) często zapomina o swoich dawnych partnerach i bohaterach artykułów w pogoni za następnym newsem, czy tematem reportażu. Ewa Krzysiak jest profesjonalistką w pełnym tego słowa znaczeniu i można by sobie tylko życzyć, aby naśladowano jej konkretny styl i powagę w podejściu do każdego tematu, jaki publikuje, już nie tylko, na łamach Wiadomości 24pl. Wyrazy uznania i szacunku za godną tematu postawę obywatelską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.