Facebook Google+ Twitter

1 procent dla świetlicy środowiskowej "Tobiaszki"

Trwa okres rozliczania pitów, jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, dla kogo przeznaczysz 1 procent podatku, serdecznie zapraszam do przeczytania tego artykułu.

 / Fot. LogoPrzestronne, ciepło urządzone pomieszczenia przy parafii Św. Antoniego we Wrocławiu - Karłowicach codziennie wypełnia gwar dzieci. To tu, od 1999 roku działa świetlica środowiskowa "Tobiaszki", która jest wyjątkowym miejscem dla prawie setki dzieci.

Pod okiem pedagogów p. Joanny Kunickiej, Magdaleny Feliszek i Zofii Walkowiak oraz licznych wolontariuszy i wolontariuszek, dzieci z rodzin wielodzietnych, rozbitych czy po prostu biednych codziennie po szkole znajdują tu swój azyl. Razem przygotowują posiłek, który poprzedzony wspólną modlitwą, spożywają jak rodzina. Dla zdecydowanej większości tych dzieci to jedyny ciepły posiłek dnia. Po jedzeniu jest czas na wspólne odrabianie lekcji, uczniom, którzy mają problemy z nauką wychowawczynie poświęcają indywidualnie czas. Chcą, by każdy z wychowanków z chęcią przyswajał wiedzę, a nierzadko w ich domach rodzice nie mają czasu i ochoty tłumaczyć po raz kolejny tych samych zadań.

Po lekcjach dzieci mają czas na zabawę, jednakże tu także wszystko jest dokładnieSala główna, w której odbywają się główne zabawy. Tutaj także spożywane są posiłki, po których dzieci wspólnie odmawiają modlitwę. / Fot. Emi Soboń zorganizowane. Dzieci mają warsztaty artystyczne, zabawy edukacyjne, wyjścia na basen czy inne zajęcia sportowe.

- Nasi wychowankowie to wspaniałe, żywe, kreatywne dzieci - mówi p. Joanna, jedna z pedagogów świetlicy. - Traktują to miejsce jak swój dom, jasne reguły i konsekwencje dają im poczucie bezpieczeństwa. Wielu początkowych "łobuziaków" dziś chętnie pomaga młodszym, traktując ich niemal jak rodzeństwo - kończy z uśmiechem.

Dzieci wspiera również siostra Bożena, która odwiedza rodziny, chcąc sprawdzić ich funkcjonalność i pomóc w lepszych relacjach z potomkiem. Raz w tygodniu spotykają się również chętne mamy, które dzięki wsparciu psychologa uczą się jak bawić, rozmawiać, budować dobre relacje z dzieckiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.