Facebook Google+ Twitter

1 procent podatku - komu je przekazać

Kiedy umiera ktoś bliski, żal bywa nie do zniesienia. Pomóż ukoić ból tym, którzy pozostają po stracie najbliższych. Tym, którzy nie mają się do kogo przytulić. Przekaż 1 procent podatku Fundacji Hospicyjnej.

 / Fot. Fundacja HospicyjnaKiedy umiera ktoś bliski, żal bywa nie do zniesienia. Pomóż ukoić ból tym, którzy pozostają po stracie najbliższych. Tym, którzy nie mają się do kogo przytulić. Przekaż 1 proc. podatku Fundacji Hospicyjnej. Dzięki Tobie osierocone dzieci uśmiechną się przez łzy.

Fundacja Hospicyjna jest organizacją pożytku publicznego o zasięgu ogólnopolskim, której podstawowym celem jest finansowe, merytoryczne i organizacyjne wspieranie hospicjów. Dzięki działaniom Fundacji powstała unikatowa na skalę Europy ogólnopolska sieć Centrów Wolontariatu, które wspierają funkcjonowanie ośrodków lokalnych. Pomagamy od 6 lat systematycznie współpracując z ponad 100 ośrodkami w całym kraju.

Fundacja realizuje te cele poprzez:

Systemowe działania wspierające funkcjonowanie hospicjów (łączne wsparcie o wartości prawie 6 mln zł), działalność edukacyjną (ponad 500 wolontariuszy i pracowników hospicjów), działalność wydawniczą (9 książek i 5 filmów poświęconych opiece hospicyjnej), prowadzenie ogólnopolskich kampanii społecznych („Hospicjum to też Życie”, „Lubię pomagać”), prowadzenie największego w Polsce serwisu internetowego o hospicjach i dla hospicjów: www.hospicja.pl.

Pamiętając o tym, że hospicja pomagają nie tylko chorym, ale też ich bliskim, utworzyliśmy Fundusz Dzieci Osieroconych. Dzięki niemu hospicja w całym kraju pomogły 2591 najbiedniejszym dzieciom, których rodzeństwo, dziadkowie lub rodzice byli pacjentami hospicjów. Dzieci te wyjechały na wakacje, otrzymały ubrania i wyprawki szkolne lub wzięły udział w kursach edukacyjnych i hobbystycznych.

Jeśli chcesz pomóc - przekaż 1 procent podatku na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać Fundacja Hospicyjna i nr KRS 0000201002. Więcej informacji o Fundacji znajdziecie na stronie: http://www.hospicja.pl

Co sądzicie o przekazywaniu 1%? Komu je przekazujecie? Może zrobimy listę organizacji, którym warto pomagać? A może pomagacie już od kilku lat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.