Facebook Google+ Twitter

1 procent prosto z serca…

Nadszedł czas na składanie zeznań podatkowych. Nie zapomnijmy i przekażmy 1 procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ten 1 procent może zrobić wiele dobrego.

PIT 37 - rubryki, w które wpisuje się dane obdarowanego 1%. / Fot. PIT37Od dwóch lat 1 procent podatku można przekazać za pośrednictwem urzędów skarbowych na rzecz organizacji pożytku publicznego. W rocznym rozliczeniu podatkowym (PIT) wystarczy wpisać nazwę organizacji, jej numer identyfikacyjny KRS oraz kwotę (nie większą niż 1procent podatku) i to wszystko. Urząd skarbowy sam zajmie się przekazaniem środków na konto odpowiedniej organizacji.

Wielu z nas zapewne myśli, że 1 procent niewiele znaczy. Ale ten jeden procent to często być albo nie być dla organizacji pożytku publicznego. Prowadzą one świetlice dla młodzieży, jadłodajnie dla bezdomnych i ubogich, ośrodki terapeutyczne dla narkomanów, szkolenia dla bezrobotnych, finansują zakup aparatury medycznej i działają na setki innych sposobów.

Wykaz organizacji pożytku publicznego wraz z ich numerami KRS niezbędnymi do przekazania 1 procentu znajduje się na stronie internetowej.

Pieniądze te na pewno nie pójdą na marne. Organizacje muszą się rozliczyć z każdego przekazanego im grosza. Nie zapomnijmy więc wypełniając PIT: 1 procent dla nas to tak niewiele, w dodatku i tak by nie trafił do naszej kieszeni, a dla kogoś może mieć ogromne znaczenie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ela obrok
  • ela obrok
  • 26.02.2011 18:21

Proszę mi wierzyć, ale niektóre fundacje, które teraz nazywane są bogatymi zaczynały od początku czyli tzw. zera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram - podatki dalej od zachłannego rządu.
Ale nie dajmy się reklamom - tylko najbogatsze organizacje pożytku publicznego stać na promocję.
Zresztą promocja jest zazwyczaj celem statutowym, a i ten 1%, skontrolowany przez wszystkich świętych, to i tak może być wynagrodzenie zarządu (który służy pożytkowi publicznemu:).
Zatem polecam, zamiast "ślepej" wyszukiwarki z Krajowego Rejestru Sądowego - przyjrzenie się wykazowi i opisowi poszczególnych organizacji na Portalu Organizacji Pozarządowych na ngo.pl - wyszukiwarka (patrz niżej):
http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&szukanie=opp

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.