Facebook Google+ Twitter

2008 rok fatalny dla przemysłu motoryzacyjnego w USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 07:10

W grudniu wszystkie duże koncerny samochodowe zanotowały kilkudziesięcioprocentowy spadek sprzedaży.

W grudniu w USA sprzedano o 1/3 mniej samochodów niż przed rokiem. Największe kłopoty ma Chrysler. Sprzedaż aut tej firmy spadła o ponad połowę. Dwa inne amerykańskie giganty motoryzacyjne General Motors i Ford zanotowały 30-procentowe spadki. Kryzys nie ominął też koncernów japońskich. Sprzedaż Toyot
zmniejszyła się o 37 procent, a Hond o 35. Jedynym koncernem, który zanotował wzrost sprzedaży jest Subaru. Udział tej firmy w amerykańskim rynku samochodowym jest jednak niewielki.

Kryzysowi na rynku motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych towarzyszy spadek cen niektórych samochodów - przede wszystkim dużych pick-upów oraz SUV. Ceny pozostałych aut spadły jednak nieznacznie.

Eksperci nie spodziewają się szybkiego przełamania spadkowych tendencji na rynku samochodowym w USA. W obliczu kryzysu gospodarczego Amerykanie niechętnie bowiem biorą kredyty samochodowe. By zachęcić wystraszonych klientów do zakupu swoich aut, firma Hyundai zaoferowała specjalne ubezpieczenie. Jeśli w ciągu roku stracą oni pracę, będą mogli zwrócić kupiony samochód i zaprzestać spłaty kolejnych rat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.