Facebook Google+ Twitter

2009 rok w Chojnicach

Trochę złośliwe, trochę ironiczne, trochę subiektywne, podsumowanie wydarzeń z różnych dziedzin, które wydarzyły się w Chojnicach (woj. pomorskie) w 2009 roku.

Oto skrót wydarzeń z 2009 roku, które miały miejsce w Chojnicach.
Styczeń -zdecydowanie wygrywa inscenizacja powrotu Chojnic do macierzy, który miał miejsce 31 stycznia 1920. Bardzo udane widowisko - część pierwsza relacji;część druga;część druga relacji część trzecia relacji. Myślę, że gdyby nie było literówek w nazwie "Grenzschutz" (a były w 2009 na plakacie informacyjnym "Grenschutz"), byłaby jeszcze lepsza.

Luty - rozpoczęła się dyskusja nt wycinki drzew w parku 1000-lecia, której powodem jest kompleksowy "remont" tego miejsca. Mój pomysł, aby zdrowe i wartościowe drzewa przesadzać, nikogo nie zainteresował. Widocznie szkoda zachodu...

Marzec - na piątek trzynastego i godzinę 13 wójt gminy Chojnice ustalił rozpoczęcie uroczystości zakończenia przebudowy gmachu swojego urzędu. Było także jego poświęcenie przez księdza i wieszanie krzyża w sali konferencyjnej przez przewodniczącego Rady Gminy. W ten sposób realizowany jest zapis konstytucyjny: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych."

Kwiecień - w tym miesiącu nieźle zażartowali sobie z chojniczan trzej właściciele działki przy rondzie im. 25-lecia NSZZ "Solidarność". Mimo że był na niej miejski chodnik, na jego środku postawili metalową tablicę reklamową.

Maj - wydarzeniem nr 1 było włączenie, po 5 miesiącach od oddania do użytku, obwodnicy Chojnic i oświetlenia na jej węzłach.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.