Facebook Google+ Twitter

200 milionów euro na rozbudowę autostrad

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 22:11

Polska dostanie 200 milionów euro kredytu na rozbudowę autostrad. Decyzję w tej sprawie podjął Europejski Bank Inwestycyjny. EBI postanowiło także wesprzeć sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Bank przeznaczy na ten cel 50 milionów i udzieli przez pośredników finansowych pożyczki Bankowi Gospodarstwa Krajowego.

Jeśli chodzi o autostrady, to pożyczki na korzystnych warunkach zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy odcinka autostrady A1 Maciejów-Sośnica-Gorzyczki, oraz odcinka autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa, a także na remont autostrady A6 na odcinku Klucz-Kijewo. "Te kredyty pozwolą wyeliminować kroki pojawiające się na autostradach na granicach Polski z innymi krajami, zwiększą przepustowość i poprawią jakość, oraz bezpieczeństwo istniejącej infrastruktury" - powiedziała wiceprezes Banku Marta Gajęcka, uzasadniając przyznanie kredytu.

Natomiast pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw zostaną przeznaczone na dofinansowanie projektów z takich obszarów jak przemysł, środowisko, energetyka, opieka zdrowotna, gospodarka, oraz edukacja i turystyka. To wsparcie ma zwiększyć konkurencyjność małych i średnich firm, oraz wdrożyć priorytetowe projekty infrastrukturalne.

Europejski Bank Inwestycyjny udziela Polsce kredytów od 1990 roku, przyznane wsparcie to już ponad 25 miliardów euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.