Facebook Google+ Twitter

200 tys. Niemców słuchało przemówienia Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 11:51

Barack Obama porwał swoim wczorajszym wystąpieniem ponad 200 tysięcy berlińczyków, ale nie zachwycił wszystkich komentatorów. Niemiecka prasa przynosi różne oceny przemówienia kandydata Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

"Der Tagesspiegel" w entuzjastycznym komentarzu nazwał wystąpienie "sygnałem do przełomu dla młodego pokolenia po obu stronach Atlantyku". Berliński dziennik podkreśla, że wielu Europejczyków, podobnie jak Amerykanów, wiąże z osobą Obamy "niemal mesjanistyczną" nadzieję na polityczne nowe otwarcie.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenia, że senator Demokratów owacyjnie przyjmowany jest w Europie jako "żywy kontrast" wobec niepopularnego prezydenta Busha. A "Mitteldeutsche Zeitung" komentuje: "Niemcy wybrali za Amerykanów - nowy prezydent nazywa się Obama".

W niemieckich mediach można spotkać również krytyczne komentarze. "Die Welt" ocenia, że Obama stracił szansę, aby zaprezentować się jako odnowiciel transatlantyckich stosunków, na jakiego się kreuje. "Berliner Zeitung" nie dopatrzyła się natomiast w jego wystąpieniu niczego nowego.

A wielu komentatorów podkreśla, że mowa kandydata Demokratów przygotowana była przede wszystkim na potrzeby kampanii wyborczej. Jak napisała "Süddeutsche Zeitung", jej głównymi adresatami byli nie tyle zachwyceni Niemcy, co wyborcy w Stanach Zjednoczonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.