Facebook Google+ Twitter

200 uczniów poznańskiej szkoły może być zarażonych gruźlicą

Nawet 200 dzieci uczących się w jednej ze szkół podstawowych może być zarażonych bakterią gruźlicy. Wszystko zaczęło się od sprzątaczki, pracującej w szkole, u której zdiagnozowano gruźlicę.

Jak informuje TOK FM.pl, kilka dni temu do jednego z wielkopolskich szpitali na oddział pulmonologiczny trafiła sprzątaczka, pracująca w tej szkole. Zdiagnozowano u niej gruźlicę w zaawansowanym stadium. O sprawie poinformowano poznański sanepid.

Cyryla Staszewska, rzeczniczka Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej uważa, że kobieta mogła zarazić sporą grupę osób, nawet 200 dzieci uczących się w szkole podstawowej. O wykrytej chorobie poinformowani zostali rodzice uczniów. Sanepid ustala lekarzy rodzinnych osób potencjalnie zarażonych chorobą płuc, by przeprowadzili profilaktyczne badania. 7 listopada ma się natomiast odbyć spotkanie dla rodziców z wielkopolskim konsultantem ds. chorób płuc.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@Elżbieta Szychlińska, Dziękuje Pani za zwrócenie mi uwagi. Tytuł zmieniłem, ma Pani racje, że jeden przypadek to nie epidemia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mateuszu , jeden przypadek to nie epidemia . Wszyscy [ dzieci , nauczyciele] zostaną przebadani .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.