Facebook Google+ Twitter

200 uderzeń na minutę... i więcej! Gabba Front Berlin

Sprawą dyskusyjną jest bariera dźwięku przystępnego dla ucha - GFB postanowili ominąć tę granicę i niezmiennie od 14 lat przyspieszają swoją muzykę, która choć tak bardzo charakterystyczna, nie znajdzie wielu sympatyków.

One In Seven- Cd. / Fot. Materiały promocyjne Gabba Front BerlinZespół został założony w 1994 roku przez Steffena Reinecke'a, znanego jako Roose i Ralfa Schwarzenberger'a, który początkowo ukrywał się pod pseudonimem Mad, a później Axel Asher.

Berlin, gdzie zaczyna się historia jednego z najsłynniejszych niemieckich zespołów speedcorowych, skupiał zawsze rzesze fanów wszelkich odmian Gabby, a ich mekką był klub 'Bunker', w którym regularnie odbywały się koncerty promujące młodych artystów, jak i zasłużone gwiazd sceny.

Na jednej z takich imprez dwójka fanów postanowiła tworzyć razem muzykę z gatunku noisecore i terrorcore - tak powstał Gabba Front Berlin, do którego w 1997 roku dołączył Stephan Seidel (Dago).

Od tego czasu ekipa zaczęła być powoli dostrzegana przez fanów, jak i organizatorów dużych eventów, co zaowocowało grą na słynnej niemieckiej F**kparade i innych sporych wydarzeniach, jak np. Raving Nightmare, czy Nordcore.

GFB wydali siedem płyt, z czego ostatnia, "50th Floor", wydana w tym roku zrobiła furorę wśród fanów dzięki doskonałemu remixowi utworu "Lacrima Mosa Est". Występowali również bardzo często na kompilacjach speedcore'owych i terrorcore'owych jak i na paru wydawnictwach zawierających remixy.

Wielkim plusem jest również to, że nie są zespołem nastawionym na komercję, a co za tym idzie na swej stronie udostępnili wiele plików w formacie mp3, w tym niesamowite "They are Among Us oraz Bloodstorm", którego teledysk zawiera najkrwawsze sceny z anime "Ninja Scroll" podkreślające charakter muzyki.

Zainteresowanych zapraszam do posłuchania paru kawałków Live, a nielicznych fanów do Berlina 8 listopada, kiedy to według wstępnych informacji GFB ma dać długi i jak zawsze wspaniały koncert.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

a ja polecam kawałek Sacred :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.