Facebook Google+ Twitter

2017 rokiem generała Józefa Hallera

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że rok 2017 został ustanowiony Rokiem generała Józefa Hallera!

 / Fot. Haller– „Generał Józef Haller (1873–1960) był jednym z najwybitniejszych polskich dowódców i polityków związanych z obozem narodowym i chrześcijańsko-demokratycznym. Z jego biografią wiąże się wiele niezwykłych wydarzeń, których rocznice obchodzimy w 2017 r. (…) Ogłoszenie roku 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera pozwoli nie tylko przybliżyć postać samego generała i jego najbliższych (Stanisława Hallera i Cezarego Hallera, także oficerów Wojska Polskiego), ale także skupić uwagę Polaków na ważnych wydarzeniach i wyjątkowych organizacjach, zasłużonych w dziejach Polski, znanych z krzewienia polskości i patriotycznego ducha” – czytamy w uchwale Senatu RP.

To właściwy moment na wyciągnięcie z lamusa historii nieco zapomnianego Błękitnego Generała, bowiem jego przesłanie jest ponadczasowe i nadal aktualne. Życie Generała Józefa Hallera i jego dorobek stanowi inspirację dla wszystkich tych, którzy mają ambicję być nowoczesnymi Polskimi Patriotami XXI wieku. Niniejsza strona służy także ukazywaniu działań i przedsięwzięć realizowanych przez środowiska, które odwołują się do spuścizny Błękitnego Generała.

W związku z powyższym zachęcam wszystkich do wsparcia i zaangażowania się w wydarzenie. Więcej informacji na oficjalnym fanpage: https://www.facebook.com/generalhaller/?pnref=story

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.