Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29474 miejsce

„2084” - czyli „Rok 1984” George’a Orwella sto lat później

Terror uczuć i emocji. Pełen ograniczeń wewnętrzny świat młodych kochanków z Wisełki, którzy obnażają się w telewizyjnym talk-show. Najaktualniejsze z możliwych tematów, przedstawia Michał Siegoczyński w swojej najnowszej sztuce „2084”.

Zdjęcie z próby spektaklu "2084" / Fot. Szymon Szcześniak Dlaczego autor oparł swoje przedstawienie właśnie na „Roku 1984”? - Zainspirowała mnie ostatnia scena powieści - przyznaje Michał Siegoczyński w materiałach prasowych. - Opis spotkania dwojga ludzi, których wcześniej łączyła namiętna miłość i bliskość, a obecnie nic do siebie nie czują. Zamiast miłości pojawiła się obojętność. Nas, współczesnych, spotyka czasem to samo. Miłość odchodzi. W powieści niszczy ją system totalitarny, a co zabija ją dzisiaj? Co sprawia, że w miejsce tak wielkiego żaru pojawia się pustka? Porzucamy realną miłość dla jej idealnego wzorca, mającego znamiona utopii doskonałej. Dla miłości zamieszkującej mityczną i nieosiągalną przestrzeń. Ważniejsza jest sama tęsknota od jej realizacji.

Siegoczyński to jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, a także aktor i filmowiec.
Zdjęcie z próby spektaklu "2084" / Fot. Szymon Szcześniak Jego najważniejsze realizacje teatralne to: „Jak zjadłem psa” Jewgienija Griszkowca (Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, 2004), „Wieje” (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2004), „Taśma” Stephena Belbera (Teatr Stara Prochownia, 2005), „Uwaga, złe psy!” Remigiusza Grzeli (Teatr Wytwórnia w Warszawie, 2006), „...syn” (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie, 2006), „Elling” wg powieści Ingvara Ambjørnsena (Teatr Nowy Praga, 2007), „HollyDay” wg Trumana Capote’a (Teatr Studio w Warszawie, 2008). W 2001 roku wyreżyserował film „Po”, thriller metafizyczny według własnego scenariusza.

„2084” jest koprodukcją Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego i Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Zdjęcie z próby spektaklu "2084" / Fot. Szymon Szcześniak Tekst i reżyseria: Michał Siegoczyński
W obsadzie: Aleksandra Bednarz, Krzysztof Prałat
Muzyka: Michał Jacaszek
Scenografia: Marta Ewa Dąbrowska

Premiera przedstawienia odbędzie się 21 lutego o godz. 19.00 w Teatrze Na Woli. Następne spektakle: 22 lutego oraz 1 i 3 marca o godz. 19.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za zachętę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.