Facebook Google+ Twitter

20 lat Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-31 11:45

Dawni i byli liderzy lewicy spotkają się dzisiaj w Warszawie z okazji 20. rocznicy założenia Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej.

SdRP powstała w wyniku rozwiązania PZPR w styczniu 1990 roku. Weszła w skład koalicji ugrupowań lewicowych, która w 1999 roku przekształciła się w jednolitą partię - Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Założycielem i pierwszym przewodniczącym SdPR został Aleksander Kwaśniewski, który weźmie udział w dzisiejszych obchodach obok obecnego szefa SLD Grzegorza Napieralskiego i kandydata Sojuszu na prezydenta Jerzego Szmajdzińskiego.

Spotkanie będzie zamknięte dla prasy. Rzecznik SLD Tomasz Kalita tłumaczy, że będzie ono miało charakter towarzysko-okolicznościowy. Europoseł Marek Siwiec napisał na stronie SLD z żalem, o tym że nie odbędą się huczne obchody 20-lecia założenia SdRP. - Wszyscy mieliśmy wtedy PZPR po dziurki w nosie - wspomina były naczelny "Trybuny".

Po spotkaniu zaplanowano briefing z udziałem Grzegorza Napieralskiego, wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.