Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2415 miejsce

20. Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu - 2017

Już od 20 lat w Hali MOSiR przy ul. Jana Matejki 6 w Zabrzu odbywa się festiwal rysowania. Jego uczestnikiem może być każdy kto chce rysować.Mogą brać udział profesjonaliści i amatorzy, dzieci, młodzież i dorośli.

plakat festiwalu rysowania / Fot. witold berusJuż od 20 lat w Hali MOSiR przy ul. Jana Matejki 6 w Zabrzu odbywa się festiwal rysowania.
Jego uczestnikiem może być każdy kto chce rysować.Mogą brać udział profesjonaliści i amatorzy, dzieci, młodzież i dorośli. Nie ma ograniczeń wiekowych. Ilość uczestników - bez ograniczeń. Tematem do rysowania jest studium rysunkowe z żywego modela. Pozuje 100 modeli. Rysownik wybiera sobie dowolnego modela. Rysunki są oceniane według kategorii wiekowych przez pracowników naukowych uczelni plastycznych. Uczestnicy powinni mieć swoje materiały i przybory do rysowania. Np.: sztaluga, podkładka, klamerki, brystol 100x70cm, ołówki itp.. Materiały plastyczne będzie można również kupić na miejscu.
Będzie stoisko gastronomiczne na którym można będzie kupować napoje i ciepłe posiłki. Dla uatrakcyjnienia imprezy przewidziane są występy artystyczno-sportowe. Dla najmłodszych przewidziano plac zabaw. Wstęp 5 zł (płatne w kasach) w dniu festiwalu bezpośrednio przed wejściem na halę (nie ma wstepnych zapisów).
Hala zostanie otwarta o godz.10:00.
Rysowanie rozpocznie się około godz.11:20 po wystąpieniach gości oficjalnych. (11:00 do 11:20 - wystąpienia gości oficjalnych). Zwycięscy otrzymują katalog z reprodukcjami nagrodzonych prac, dyplom i nagrody.
Wystawa laureatów wraz z wręczeniem katalogów i nagród odbędzie się po letnich wakacjach, o dokładnym terminie wystawy, laureaci zostaną powiadomieni drogą e-mailową i na facebooku.
W festiwalu każdego roku biorą udział goście zagraniczni min.: z Libanu, Francji, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Niemiec. Podczas rysowania na scenie wystąpią zespoły: Cocotier, Meinusch Project i The Branchers.
Swoim patronatem imprezę objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.
Głównym organizatorem festiwalu jest Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu, w którego skład wchodzą: SP-35, OSSP
i Liceum Plastyczne którego dyrektorem jest Wojciech Werner.
Współorganizatorzy: Urząd Miejski w Zabrzu, MOSiR w Zabrzu, MOK w Zabrzu, Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki.

Kontakt w sprawach organizacyjnych:
dyr. mgr Wojciech Werner tel.662 014 848 e-mail: zs18w.werner@op.pl - główny organizator
art. plastyk mgr Witold Berus tel. 885 434 930 e-mail: witoldberus@wp.eu - autor festiwalu
https://www.facebook.com/MFR.ZABRZE/?fref=ts

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.