Facebook Google+ Twitter

20 minut w kolejce do sarkofagu Lecha Kaczyńskiego

Niespełna pół godziny trzeba było czekać w kolejce, aby zobaczyć sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, w niedzielne, słoneczne popołudnie.

Na pierwsze rzut oka kolejka była duża. Stało w niej jakieś 600 osób. Przyjechali tutaj, aby zobaczyć miejsce ostatecznego spoczynku pary prezydenckiej, która zginęła śmiercią tragiczną, 10 kwietnia 2010 roku.

Wydawać by się mogło, że tydzień po pogrzebie tłum chętnych będzie znacznie większy. I choć liczba odwiedzających Wawel, była spora, o czym świadczy tłok na deptakach, to jednak nie wszyscy byli zainteresowani obejrzeniem sarkofagu.

W krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów można było spędzić zaledwie kilka chwil, bez możliwości zatrzymania się na dłużej. Sam sarkofag robi ogromne wrażenie. Kamień, z którego został wykonany - onyks miodowy, jest utrzymany w bardzo ciepłych barwach i odcieniach.

Ta krótka chwila w tym miejscu, jest właśnie za krótka na głębszą refleksję, chociaż trudno uwierzyć w to, że osoby, które jeszcze niedawno były najważniejszą parą w państwie, spoczywają w tej ogromnej alabastrowej trumnie, właśnie w Krakowie, właśnie na Wawelu.

Kolejka do odwiedzenia krypty Srebrnych Dzwonów / Fot. Angelina Majewska / Fot. Angelina Majewska / Fot. Angelina Majewska / Fot. Angelina Majewska
 / Fot. Angelina Majewska / Fot. Angelina Majewska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Byłem w krypcie dwa tygodnie po pochówki pary prezydenckiej. Kolejki nie było w ogóle, toteż nie musiałem czekać, a ponadto mogłem w ciszy i skupieniu, przez dłuższą chwilę pomodlić się zarówno nad grobem Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Józefa Piłsudskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja byłam w środę około godziny 16.00 i nie było praktycznie w ogóle ludzi. Można było też zatrzymać się przy sarkofagu na dłuższą chwilę, obejrzeć, pomodlić się itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem w piątek w Krakowie i zależy w jakich godzinach bo o 15:23 było kilka osób i nic nie czekałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.