Facebook Google+ Twitter

20 myszy wysłano w kosmos. Będą przez miesiąc przebywać na orbicie

Na pokładzie statku kosmicznego Dragon wyniesiono na orbitę 20 myszy laboratoryjnych. Zbadane zostanie zachowanie gryzoni w stanie nieważkości. To część programu Launch America, którego celem są załogowe loty na orbitę na zlecenie NASA.

https://flic.kr/p/nDhcnQ / Fot. Global Panorama/CC BY-SA 2.0NASA powierzy załogowe loty na orbitę prywatnym firmom. Program nosi nazwę Launch America i będzie obsługiwany przez firmy Boeing i SpaceX. Pierwszy lot z ludźmi na pokładzie ma odbyć się w 2017 roku. Obecnie trwają przygotowania i badania. Po zawieszeniu programu wahadłowców Amerykańska Agencja Kosmiczna uzależniła się od Rosjan.

Statek Dragon, który jest testowany. Odbył już trzy loty transportowe. Dostarczał zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Podczas kolejnego lotu wyniesiono na orbitę 20 myszy laboratoryjnych, które będą przebywały w kosmosie przez miesiąc. Badane będzie ich zachowanie w stanie nieważkości.

Czytaj także: Zmiany na ISS. Trzech astronautów wróciło na Ziemię


Myszy należą do gatunku C57 Black 6 - informuje Interia.pl. Proporcjonalnie do statystycznej długości życia myszy (ok. 2 lat) 30-dniowy pobyt ma odpowiadać kilkuletniej misji z udziałem astronautów. Po miesiącu gryzonie zostaną uśpione i wrócą zamrożone na Ziemię, gdzie ich szczątki zostaną przebadane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.