Facebook Google+ Twitter

20 niezwykłych życiorysów w książce "Niezwykłe biografie"

O większości z nich każdy słyszał. Niektórych nawet podziwiamy. Ale jaką drogę musieli przebyć, aby stać się sławnymi ludźmi?

 / Fot. Darek Szczecina„Niezwykłe biografie” wydane w serii „Poznać i zrozumieć człowieka” to wspaniała podróż intelektualna w czas i miejsce powstawania kariery, sławy i pieniędzy. Dwadzieścia sylwetek, sylwetek niezwykłych, opisanych w przystępnej formie, zrozumiale i fascynująco. Każdy z bohaterów dał się poznać jako człowiek niezwykły, utalentowany, zaradny. Ale autorzy tych biografii odsłaniają przed czytelnikami też ich słabości, fobie, przesądy. Te ikony sukcesu stają się nam bardziej bliscy, bardziej ludzcy.

Choć książka liczy zaledwie 170 stron, to dowiadujemy się z niej wielu bardzo ciekawych faktów z życia jej bohaterów. Autorzy zadbali, by obok oficjalnych danych biograficznych znalazły się smakowite kąski z pogranicza plotki i sensacji. Bo któż wie, że znany twórca dziecięcych filmów był szpiegiem, a Antoni Słonimski masonem, albo to, że wyglądająca jak żebraczka Hatty Green nosiła przy sobie miliony?

„Niezwykłe biografie”, praca zbiorowa, G+J książki, Warszawa 2012.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.