Facebook Google+ Twitter

20 ofiar amerykańskiego ataku w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 07:32

Co najmniej dwadzieścia osób zginęło w północnym Waziristanie w Pakistanie w wyniku ataku rakietowego przeprowadzonego przez siły amerykańskie - poinformowała lokalna policja. Większość zabitych to cudzoziemcy. Atak przeprowadzono z terytorium Afganistanu.

Według lokalnej policji co najmniej szesnastu zabitych to cudzoziemcy, w większości Arabowie. Grupa ta mieszkała w dwóch domostwach wynajmowanych przez Afgańczyków.

Teren północnego Waziristanu to obszar graniczący z Afganistanem. Według ekspertów do spraw terroryzmu duża liczba talibów oraz zwolenników Al-Kaidy ukrywa się w tym rejonie i prowadzi stamtąd operacje przeciw siłom sojuszniczym w Afganistanie. Wśród ekstremistów pokaźną grupę stanowią cudzoziemcy - Arabowie, Uzbecy i Czeczeni. W rejonach przygranicznych mieszka także duża liczba uchodźców afgańskich.
W ostatnich dniach miejscowa ludność plemienna w porozumieniu z władzami Pakistanu zażądała od Afgańczyków opuszczenia Waziristanu i powrotu do Afganistanu. Jednocześnie miejscowe rady starszyzny plemiennej ogłosiły, iż chcą doprowadzić do opuszczenia terenów przygranicznych przez cudzoziemskich bojowników. Siły sojusznicze NATO działające w Afganistanie od dawna nalegały na władze Pakistanu, by podjęły one bardziej radykalne środki w celu zwalczania obecności talibów na obszarze tego kraju.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: USA Pakistan atak


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.