Facebook Google+ Twitter

20 października stolica zostanie sparaliżowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 14:12

Przewoźnicy tracą cierpliwość i zapowiadają wielką wyprawę do Warszawy. Na początek 20 października właściciele firm transportowych i kierowcy TIR-ów pojawią się przed Sejmem na ogólnopolskiej pikiecie.

Chcą między innymi obniżki cen oleju napędowego. Nie podoba im się też nowa ustawa winietowa, która ich zdaniem wprowadza zbyt wysokie i niczym nieograniczone opłaty za korzystanie z dróg.

Jak zapowiada małopolski lider ich związku Stanisław Sieńko, jeżeli pikieta Sejmu nie przyniesie oczekiwanych efektów, 20 listopada transportowcy zablokują stolicę ciężarówkami. Związkowcy wyjaśniają, że nie chcą blokować Warszawy, zależy im jednak na tym by skłonić rząd do rozmów a parlament do uchwalenia korzystnego dla nich prawa.

Tomasz Ziaja, właściciel międzynarodowej firmy transportowej potwierdza, że od miesięcy bez skutku czekają na spełnienie postulatów przekazanych rządowi.

Po polskich drogach jeździ 300 tysięcy ciężarówek. Jak mówią ich właściciele i kierowcy, towarowy transport drogowy jest na krawędzi zapaści. Jeżeli podrożeje, podrożeje też wszystko, co kupujemy w sklepach, a co po kraju jest rozwożone właśnie ciężarówkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.