Facebook Google+ Twitter

20 proc. oszczędności na zmianie sprzedawcy energii

Od 1 stycznia wzrosły ceny energii dla odbiorców biznesowych.

Jak wynika z analiz portalu Verivox.pl, wzrost cen dla małych i średnich firm, korzystających z taryfy C11 (z rozliczeniem jednostrefowym), wyniósł pomiędzy 37 a 42 proc. Dodatkowo, część sprzedawców podniosła również wysokość opłat abonamentowych, które jednak w mniejszym stopniu przyczyniają się do wzrostu ogólnego rachunku za prąd.  / Fot. A.S.

Spośród sprzedawców energii, najwyższą cenę w taryfie C11 ma Enion Energia. Jest to kwota rzędu 0,3237* zł/kWh (netto). Natomiast najniższe ceny prądu oferują sprzedawcy należący do Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Cena jednej kilowatogodziny w taryfie C11 wynosi tam 0,2699 zł (netto). Z tego wynika, że różnica w cenie energii dla klientów biznesowych wynosi nawet 20 proc.

Coraz bardziej opłacalna jest zmiana sprzedawcy prądu. Dwudziestoprocentowa różnica w cenie oznacza wymierne korzyści finansowe i oszczędność w kosztach zużycia energii w firmie. Może to skłonić potencjalnych klientów do poważnego rozważenia decyzji o zmianie sprzedawcy.

Jeśli chcemy sprawdzić, ile nasza firma zaoszczędzi w przypadku zmiany sprzedawcy energii, można skorzystać z coraz bardziej popularnych i dostępnych na stronach internetowych kalkulatorów cen energii.

* Informacja o tej cenie pochodzi z biura obsługi klienta. Enion Energia nie publikuje oficjalnego cennika na swojej stronie internetowej.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.