Facebook Google+ Twitter

20 procent łodzian zagłosowało w sprawie Kropiwnickiego?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-01-17 20:41

20 procent uprawnionych, zdaniem inicjatorów referendum - Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wzięło udział w głosowaniu w sprawie odwołania prezydenta Jerzego Kropiwnickiego. Jeżeli te szacunki zostaną potwierdzone, referendum będzie ważne. Do uznania głosowania potrzeba było udziału 19 procent uprawnionych łodzian, czyli około 115 tys. osób.

Inicjator referendum Dariusz Joński głosował w błysku fleszy / Fot. Dziennik ŁódzkiReferendum w sprawie odwołania prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego przebiegało wprawdzie spokojnie, niemniej doszło do kilku incydentów. Jednym z poważniejszych było wyrwanie ze stojaka i porzucenie flagi narodowej i tablicy z informacją o Obwodowej Komisji nr 49 mieszczącej się w siedzibie komendy hufca ZHP przy ul. Wrześnieńskiej na Bałutach.

Zaczęło się od tego, że w nocy ktoś ukradł flagę biało-czerwoną wiszącą przy wejściu do budynku. Potem, tuż po otwarciu lokalu, nieznani sprawcy wyrwali ze stojaka przed budynkiem flagę i tablicę.

- Jestem zbulwersowany tym wydarzeniem - zaznacza wspierający obwodową komisję Kamil Hejduk z komendy hufca ZHP, który nocował w siedzibie ZHP. - Być może wandale zostali spłoszeni, ponieważ tablica została porzucona na chodniku, a flaga na pobliskim parkingu.

Przedstawiciele komisji obwodowej zaalarmowali strażników miejskich, którzy przyjechali i spisali protokół.

- Potem strażnicy wsiedli do radiowozu i zlustrowali pobliski teren, ale nikogo podejrzanego nie zauważyli - informuje Kamil Hejduk.

Do kolejnego incydentu doszło w południe na ul. Limanowskiego na Bałutach.

- Świadek zdarzenia powiadomił policjantów II komisariatu, że trzech nieznanych mężczyzn szło ulicą i rozwieszało plakaty z fałszywą informacją o adresach komisji obwodowych - mówi aspirant Radosław Gwis z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Mężczyźni mieli około 50-60 lat. Są poszukiwani przez policję.

Czytaj więcej w Dzienniku Łódzkim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Krzysztofie - nie podważam głosu łodzian - którzy podpisali się pod referendum. Skoro rządy prezydenta były nieudolne - jak stwierdzili. Chodzi o sam fakt przeprowadzania referendum w roku wyborczym - pytanie - czy komisarz wyborczy będzie lepiej zarządzał miastem niż demokratycznie wybrany prezydent? Tej "luczki" w demokracji nie akceptuję - ale to tylko moje subiektywne odczucie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast, bardzo niezwykłą rzeczą jest powód, dla którego odwołano prezydenta. Sąd stwierdził, że większość zarzutów podnoszonych przez SLD jest fałszywa, inne prawdopodobne, tj. na granicy błędu. Zatem, jaki były powody, że mieszkańcy zechcieli odwołać Kropę?

Czyżby uwierzyli kłamstwom SLD? W końcu sąd stwierdził, że argumenty SLD są fałszywe.

Może wystarczyło "niespodobanie" się Kropy z jego czapką. Zatem przedłożono wygląd zewnętrzny, który jest istotny, ale nie kluczowy, nad zdolności przywódcze, wiedzę?

Rzecz nie do pojęcia - chyba się wyprowadzę z Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joński jest taki odważny, że jego adwokat w sądzie powołał się na źle sformułowany wniosek. Dotyczył pozwania SLD i Jońskiego, jako dwóch odrębnych podmiotów. Nie miał odwagi, żeby odpowiedzieć za swoje wypowiedzi W Radiu Łódź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak to prawda. Łódź bez prezydenta, a we władaniu elity, która posłużyła się argumentami fałszywymi lub ad personam - odwołali prezydenta, bo nosił brzydką czapkę.

To teraz zobaczymy, co "szanowni" politykierzy zaoferują mieszkańcom. Już zrezygnowali - PO i SLD - z Camerimage. Świetnie, sami krytykowali Kropę za rezygnację z Techno Parady. Coś widzę w tym analogię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby partie nie wychodziły z inicjatywą to w ogóle nie było by referendów, decydują jednak jedynie mieszkańcy. Takie są prawa demokracji i nie tylko w polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku ale tak jak napisał Paweł pod wnioskiem o referendum podpisali się łodzianie a nie partia polityczna i na tym właśnie polega demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nolens volens ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Vox populi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tak Pawle. Tyle, że nie sami mieszkańcy byli inicjatorami, ale raczej opcja polityczna, która ostatnio zaczęła tracić wpływy w środowisku. Pomijając ten fakt - absurdem jest referendum w takim okresie. Takiej demokracji nie znoszę!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, o referendum zadecydowali sami mieszkańcy... podpisując sie na liście pod wnioskiem o przeprowadzenie głosowania. Tak jak to było w Częstochowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.