Facebook Google+ Twitter

20 tys. listów w obronie więźniów sumienia

Amnesty International podała wstępne wyniki międzynarodowego Maratonu Pisania Listów w obronie więźniów sumienia. W 20 miastach Polski przez sobotę i niedzielę napisaliśmy blisko 20 tys. listów. W Krakowie w specjalnym spotkaniu z tej okazji uczestniczyły Wiadomości24.pl.

Uczestnicy Maratonu Pisania Listów występowali w obronie kilkunastu osób, prześladowanych w różnych krajach świata: od Białorusi po Kubę.
fot. archiwum Amnesty International w KrakowieW Krakowie z okazji Maratonu Pisania Listów odbyło się spotkanie członków i sympatyków Amnesty International z Edwardem Nowakiem, w latach 80. więźniem sumienia, który opowiadał między innymi o roli jaką odgrywała w jego przypadku pomoc w czasie uwięzienia i tuż po nim.. Spotkanie prowadził Stanisław M. Stanuch - redaktor Wiadomości24.pl.
Edward Nowak opowiadał o swoim aresztowaniu i pierwszych miesiącach w więzieniu i o znaczeniu pomocy zwykłych ludzi - jego kolegów z pracy - czy zupełnie obcych osób z zagranicy, którzy zupełnie bezinteresownie wspierali go i jego rodzinę w tych trudnych czasach.
Dyskusja zamiast godzinę, trwała blisko 2 godziny. Jej obszerne fragmenty znajdziecie poniżej.

Edward Nowak opowiada o roli pomocy międzynarodowej w Polsce w latach 80. XX wieku


Edward Nowak opowiada o opracowanym w więzieniu projekcie

Statusu Więźnia PolitycznegoEdward Nowak opowiada o tym za co został uwięziony on i jego koledzy.


Edward Nowak opowiada o pomocy dla więźniów sumienia po 89 rokuEdward Nowak opowiada o tym jak jego ówczesne życie w konspiracji przyjmowała jego rodzina.


Relację z Maratonu Pisania Listów przeczytasz tu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.