Facebook Google+ Twitter

20 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu zabójcy pracownicy kantoru

Policja poszukuje mężczyzny, który wczoraj wieczorem napadł na kantor w Gronowie pod Braniewem (blisko przejścia granicznego z Kaliningradem), zabił z boni palnej pracownicę, ukradł pieniądze i uciekł brązowo-złotym oplem senatorem.

 / Fot. PlakatWczoraj około godziny 20 w Gronowie pod Braniewem, w woj. warmińsko-mazurskim, doszło do bandyckiego napadu na kantor wymiany walut. Zamaskowany mężczyzna oddał kilka strzałów z broni palnej do pracownicy kantoru. Trafiona w klatkę piersiową 31-letnia kobieta mimo reanimacji zmarła.

Złodziej ukradł prawdopodobnie 50 tys. złotych w różnej walucie i uciekł. Trwają intensywne poszukiwania bandyty. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie powołał specjalną grupę funkcjonariuszy do wyjaśnienia tej sprawy. Za informacje, które mogą pomóc zatrzymać bandytę, wyznaczył nagrodę 10 tysięcy złotych – czytamy w serwisie www.ro.com.pl. Wysokość nagrody 21 września wzrosła do 20 tys. złotych.

Według świadków napadu, zabójca uciekł z miejsca zdarzenia samochodem osobowym, brązowo-złotym oplem senatorem bez tablic rejestracyjnych. Za zabójstwo i rozbój (napad bandycki w celu ograbienia) z użyciem broni palnej, grozi mu kara dożywocia. Policja w pełnej akcji, poszukuje sprawcy lub sprawców rozboju i zabójstwa, w regionie i w całym kraju.

Przez całą dzisiejszą noc na miejscu napadu pracowali policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie i biegły lekarz sądowy. Zabezpieczono łuski i ślady kryminalistyczne, przesłuchano świadków i okolicznych mieszkańców, w obrębie kantoru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.