Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29742 miejsce

20-lecie Komitetu Pomocy SOS "Solidarność" w Świdniku

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" ma w tym roku wiele okazji do świętowania. Jedną z nich jest 20. rocznica Komitetu Pomocy SOS "Solidarność", działającym przy świdnickiej NSZZ "Solidarność".

W związku ze wspomnianym jubileuszem zorganizowano w Urzędzie Miasta Świdnik uroczystą konferencję podsumowującą. Stowarzyszenie od chwili powstania (19 luty 1990 r. na mocy uchwały nr 1 NSZZ "Solidarność" w Świdniku) prowadzi aktywną działalność na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Różnorodne, często niekonwencjonalne formy pomocy organizowane przez Komitet pozwalają przetrwać trudne chwile wielu rodzinom, przywraca się im nadzieję na lepsze jutro.

Działalność charytatywna Komitetu i jej prezesa Urszuli Radek - laureatki ogólnopolskiej nagrody
"Społecznika Roku 2002", medalu "Ludziom Gorących Serc" w 1999, "Świdniczanki Roku 1996"
zasługuje na najwyższe uznanie i stanowi wzór do naśladowania dla innych organizacji pozarządowych oraz dla wszystkich osób pragnących działać na niwie filantropii. Komitet liczy 26 członków, którzy społecznie, pozaetatowo pracują na rzecz ubogich. Został on uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Świdnika".

SOS "Solidarność" w okresie wakacji letnich i zimowych ferii rokrocznie organizuje i finansuje dzieciom z ubogich rodzin i środowisk patologicznych kolonie, półkolonie i zimowiska.
W czasie klęski żywiołowej zorganizował kolonie dla 22O dzieci powodzian. Jego działalność nie ogranicza się tylko do obszaru Polski, lecz również organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin polskich z Litwy, Białorusi, Ukrainy i miast partnerskich Świdnika.

W świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie mają miejsca zajęcia o charakterze profilaktycznym, których celem jest oderwanie dzieci od złego środowiska, pokazanie pozytywnych wzorców osobowych i form zachowań, jak również umożliwienie im rozwoju zainteresowań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.