Facebook Google+ Twitter

218 projektów zgłosili mieszkańcy Szczecina w ramach SBO na 2016

Zakończyło się składanie przez mieszkańców. propozycji zadań do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok.

Łabędzie w Ogrodzie Różanym w Szczecinie / Fot. Grzegorz SadowskiZespół ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok ustalił Harmonogram działań związanych z realizacją Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 r. w następującym kształcie:

1) składanie przez Mieszkańców propozycji zadań do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok - od dnia 1 czerwca do dnia 15 lipca 2015 r. 2) ocena formalna i merytoryczna propozycji Mieszkańców przez właściwe jednostki organizacyjne Urzędu Miasta Szczecin - w miarę wpływu, na bieżąco, nie później niż do dnia 31 lipca 2015 r. 3) przygotowanie wstępnych „List zadań do głosowania” – od dnia 3 sierpnia do dnia
17 sierpnia 2015 r. 4) spotkania z Autorami zadań w celu naniesienia koniecznych zmian i uzupełnienia braków – odwołania – od dnia 18 sierpnia do dnia 11 września 2015 r. 5) przygotowanie ostatecznych „List zadań do głosowania” wraz z przeprowadzeniem losowania numerów przyporządkowanych do zadania – do dnia 14 września 2015 r. 6) głosowanie Mieszkańców - od dnia 1 października do dnia 21 października 2015 r.

Mieszkańcy Szczecina zgłosili 218 projektów (w tym dwa po terminie) w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Mieszkańcy swoje propozycje mogli składać dla czterech dzielnic: Prawobrzeże, Północ, Śródmieście i Zachód. Obecnie propozycje są weryfikowane stąd ich liczba może ulec zmianie. W zeszłym roku w ramach SBO wpłynęło 185 projektów.

Wśród propozycji najwięcej jest tych dotyczących przebudowy konkretnych ulic. Pojawiają się jednak i poważniejsze inwestycje. W śródmieściu Zdzisław Sadowski zgłosił zadanie pn. „Czas dokończyć budowę Trasy Nadodrzańskiej” do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. „Nadałoby to inny, bardziej praktyczny i funkcjonalny, charakter wjazdowi do Szczecina (przez Most Długi), pozwoliło by na likwidację objazdu przy skręcie w lewo i mielibyśmy nowoczesny, wręcz europejski, układ ulic przy wjeździe do miasta. Nie wspominając o gościach i podróżnych, którzy od momentu wysiadki na Dworcu Głównym wiedzieliby, że są w nowoczesnym wielkim mieście”.

W dzielnicy Prawobrzeże jednym z projektów jest budowa schroniska dla bezdomnych.
"Przyczyni się to, choć w niewielkim stopniu do poprawy bytu ludziom opuszczonym przez Boga i ludzi. Coraz częściej zdarza się zauważać, że ludzie umierają samotnie w swoich mieszkaniach, jak też i pod przysłowiowym płotem".

W dzielnicy Północ wśród pomysłów znalazł się projekt rozbudowy roweru miejskiego a także budowy Skate Parku dla młodzieży przy obiekcie sportowym MOSIR, przy ul. Nehringa, Osiedle Stołczyn. Podobnie w dzielnicy Zachód. Tu również padła propozycja rozbudowy roweru miejskiego. Mieszkańcy chcą również budowy placu zabaw w Parku Arkońskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

25 sierpnia 2015 r. o godz. 16:30 w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin, Zespół ds. Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. spotkał się po raz trzynasty (nomen omen) na obradach zespołu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze 7 tys. odsłon i znajdę się wśród 700 najpoczytniejszych autorów link Dziękuje za odsłanianie (czytanie) moich artykułów i galerii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Schronisko dla bezdomnych, w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to jest to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.