Facebook Google+ Twitter

21 czerwca o 19.16 przyszło do nas astronomiczne lato

21 czerwca punktualnie o godzinie 19.16 Słońce weszło w znak Raka rozpoczynając astronomiczne lato. Właśnie dzisiaj możemy cieszyć się najdłuższym dniem w roku.

Sonda

Co będziesz robił pierwszego dnia lata?

 / Fot. Fot. Marta KowalikAstronomiczne lato to czas, w którym dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej. Na półkuli północnej ten okres datuje się najczęściej od 21 czerwca do 23 września. Daty mogą ulec przesunięciu ze względu na przestępny rok, a także na fakt, że pełny obieg ziemi zajmuje 365.24 dnia. Ten czas kończy się w momencie równonocy jesiennej.
Niestety im bliżej będzie do kresu astronomicznego lata, tym noc będzie się stopniowo wydłużała. Obecnie wschody słońca rozpoczynają się już około godz. 3.00.

Noc Kupały w Poznaniu. Posłuchajcie tradycyjnych pieśni słowiańskich!Lato kojarzy się z wakacjami, spokojem i wypoczynkiem. W Polsce jest to czas rozkwitu nasion i owoców. Wiele osób planuje urlopy, wycieczki. Najchętniej spędzalibyśmy ten okres na plażach, zażywając kąpieli wodnych i słonecznych. Jednak jakie lato jest, każdy widzi... za oknem. Niestety, obecnie nad całym krajem występują zachmurzenia i deszcze, a według serwisu pogoda.media.pl czekają nas jeszcze opady śniegu. W najbliższych dniach nastąpi duży wzrost temperatur, ale już w nocy z czwartku na piątek zapowiadane jest ochłodzenie. Nadchodzący weekend będzie zdecydowanie zimny, temperatury w wielu rejonach nie przekroczą nawet 13/15 stopni C. I to właśnie w ten weekend

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.