Facebook Google+ Twitter

21 grudnia 2012 – WIECZÓR ZAGŁADY W TELE5

Telewizja Tele5 zaprasza na specjalny wieczór poświęcony dacie 21.12.12, uznawanej za datę końca świata.

Istnieje kilka scenariuszy końca świata: galaktyczne wyrównanie, koniec kalendarza Majów, odwrócenie geomagnetyczne, wojna nuklearna, kolizja z Nibiru lub innym obiektem międzyplanetarnym, inwazja obcych lub zniszczenie ziemi przez gigantyczną supernową. Niektóre z nich posłużyły jako pomysł na scenariusze filmowe.
Tele5 przygotowała dla swoich widzów, w dniu 21 grudnia od godziny 18:00, specjalny cykl serialowo-filmowy poświęcony katastrofom oraz zagrożeniu końca naszej cywilizacji.

Od godz. 18:00
MEGA KATASTROFY
(serial)

Twórcy serialu zastanawiają się, jaki wpływ na współczesny świat miałyby katastrofy naturalne, które naprawdę wydarzyły się w przeszłości na naszej planecie. W każdym odcinku badacze analizują jeden konkretny przypadek na przykład wybuch wulkanu, który można by porównać do erupcji Krakatau w 1883, lub nagły wzrost poziomu metanu w oceanach (podobna katastrofa, która spowodowała największe w dziejach Ziemi wymieranie żywych organizmów, nastąpiła 251 milionów lat temu). Od wielkich fal tsunami po zabójcze asteroidy – serial łączy historyczne fakty z realiami współczesnego świata, co daje nowe spojrzenie na najsławniejsze katastrofy naturalne w historii naszej planety. Przewidywania naukowców ilustruje zaawansowana animacja komputerowa, dzięki czemu widz ma złudzenie, że ogląda prawdziwe klęski żywiołowe.
MEGA KATASTROFY
(MEGA DISASTERS)
Serial popularno-naukowy, USA 2006-2008

18:00
Mega katastrofy: Asteroida zagłady (odcinek 7)
Wielu naukowców uważa, że zderzenie asteroidy z naszą planetą zakończyło erę dinozaurów. Na powierzchni Ziemi odkryto sto osiemdziesiąt kraterów, między innymi szeroki na osiemset metrów krater Wolf Creek w Australii, stukilometrowy krater w Kanadzie i trzydziestokilometrowy na Saharze. Te znaleziska potwierdzają aktywność asteroid na naszej planecie. Asteroidy są małymi blokami skalnymi, które powstały podczas formowania się układu słonecznego. Osiągają długość nawet do ośmiuset kilometrów i poruszają się z prędkością sześćdziesięciu czterech tysięcy kilometrów na godzinę. Miliony z nich orbitują pomiędzy Jupiterem, a Marsem. Szansa, że któraś z nich uderzy w Ziemię wynosi jeden na milion.
Jaki efekt wywołałaby w dzisiejszych czasach kolizja naszej planety z zabłąkaną we Wszechświecie asteroidą? W tym odcinku serialu badacze zakładają hipotezę, że na Los Angeles spada skała o średnicy dwóch kilometrów. Miasto i jego okolice zostają zmiecione z powierzchni ziemi, w całej Kalifornii szaleją pożary, a niewyobrażalna fala tsunami niszczy całe Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych aż po Alaskę. Miliony ludzi giną w dniu katastrofy, a cała ludzkość cierpi głód przez wiele dziesiątków lat.

19:00
Mega katastrofy: Wybuch wulkanu Yellowstone (odcinek 10)

Yellowstone to najstarszy Park Narodowy w Stanach Zjednoczonych i jedno z największych skupisk wulkanów na świecie. Sześćset tysięcy lat temu doszło w tym regionie do wielkiej erupcji. Lawa pokryła obszar trzech tysięcy mil kwadratowych, a popioły przykryły połowę powierzchni Stanów Zjednoczonych powłoką o grubości jednego metra. Miliony zwierząt wyginęły wdychając zatrute powietrze w najbardziej oddalonych zakątkach kontynentu.
Do ponownego wybuchu wulkanu Yellowstone może dojść w każdej chwili. Erupcja unicestwi wszystko w promieniu stu sześćdziesięciu kilometrów. Chmura popiołu otoczy całą planetę, powodując gwałtowny spadek temperatury i na lata zakłóci życie na całej planecie. Kryzys gospodarczy, głód, epidemie i niepokoje społeczne będą bezpośrednim następstwem katastrofy naturalnej.

20:00
EFEKT NOSTRADAMUSA (serial)
Odcinek 11.
W tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym czwartym roku we włoskiej Bibliotece Narodowej w Rzymie odkryto tajemniczą księgę pełną dziwnych rysunków i symboli. Wiele osób sądzi, że rękopis to zaszyfrowana wiadomość, mówiąca o tym, kiedy ostateczny kataklizm zniszczy nasz świat. Przez długi czas autorstwo księgi przypisywano Nostradamusowi. Obecnie naukowcy sądzą jednak, że autorem księgi może być najstarszy syn Nostradamusa, Cezar.

EFEKT NOSTRADAMUSA
(NOSTRADAMUS EFFECT)
Serial popularnonaukowy, 1h, USA 2009

20:55
EFEKT NOSTRADAMUSA
Odcinek 1.
Od tysięcy lat prorocy przepowiadali koniec świata. Współcześni badacze podkreślają niezwykłe zbieżności w różnych kulturach, które wskazują rok dwa tysiące dwunasty jako ten, w którym nastąpi zagłada. Zbieżność między apokaliptycznymi przepowiedniami a współczesnymi wydarzeniami takimi jak wojny, powodzie, wybuchy wulkanów, anomalie pogodowe nazywamy Efektem Nostradamusa. Badacze porównują przepowiednie pojawiające się w starożytnych cywilizacjach Chińczyków, Hindusów, Indian i Majów z wizjami francuskiego astrologa i analizują powiązania między nimi.

EFEKT NOSTRADAMUSA
(NOSTRADAMUS EFFECT)
Serial popularnonaukowy, 1h, USA 2009

21:55
10,5 Apokalipsa cz. 1 i 23:40
10,5 Apokalipsa cz. 2

Potężne trzęsienie ziemi o sile 10,5 stopni w skali Richtera niszczy Los Angeles i wywołuje falę tsunami, która wyrządza ogromne szkody na Hawajach. Badania wykazują, że jest to dopiero pierwsza z serii katastrof sejsmicznych, które w najbliższym czasie mogą nawiedzić północnoamerykański kontynent. Już wkrótce ogromna tama Hoovera nie wytrzymuje naporu wód Lake Mead, które zaczynają nagrzewać się. Las Vegas zapada się, gdy kwaśne wody rozpuszczają wapienne skały, na których zbudowane jest miasto. Góra Rushmore w Południowej Dakocie ulega całkowitemu zniszczeniu. Geolodzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego tak gwałtowne sejsmiczne katastrofy, które zazwyczaj wydarzają się raz na kilkaset lat, teraz pojawiły się w tak krótkim odstępie czasu. Dr Samantha Hill przypomina sobie, że jej ojciec opracował kiedyś teorię, według której płyty tektoniczne po osiągnięciu pewnego maksymalnego oddalenia, zaczynają się do siebie gwałtownie zbliżać. Hipoteza doktora Earla Hilla nie znalazła uznania w środowisku naukowym, dr Hill wycofał się z badań i został zawodowym graczem w pokera. Przenosi się do Las Vegas, gdzie staje się świadkiem zapadnięcia się całego miasta w wielkim trującym jeziorze…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.