Facebook Google+ Twitter

21 lutego zamkną pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym

Pętla autobusowa między Dworcem Centralnym a Złotymi Tarasami miała nie funkcjonować już od 14 lutego, jednak termin ten stanął pod znakiem zapytania. Miejski inżynier Janusz Galas ma zastrzeżenia co do projektu organizacji ruchu na czas remontu przedstawionego przez PKP.

Creative Commons 3.0 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Autobusywarszawa_dworzeccentralny.jpg&filetimestamp=20091022190212- Pętla zostanie wyłączona najwcześniej 21 lutego. Powodem zmiany terminu jest opóźnienie w przygotowaniu planu zmian organizacji ruchu - mówi Leszek Ruta, dyrektor ZTM.

Jak ustaliły PKP, przy Dworcu Centralnym od strony pętli muszą zostać ustalone rusztowania. Kolejarze zajmą się modernizacją Hali Głównej od tej strony. To kolejny etap modernizacji dworca przed Euro 2012. Prawdopodobnie pętla zostanie zamknięta na 2-3 miesiące. Utrudnienia czekają też taksówkarzy, na czas prac zniknie postój taksówek przy hali dworcowej.

- Wykonawca naprawi dach od strony Złotych Tarasów, wystający nad pętlę. Prace wymagają zamknięcia dwóch z trzech jezdni. Pętla zostanie jednak zapewne odcięta w całości, bo przy okazji chcemy naprawić nieszczelną jezdnię - powiedział Kamil Migała z PKP.

Zmiana oznaczać będzie duże utrudnienia, ponieważ na Dworzec Centralny zjeżdżają się zarówno linie nocne, jak i dzienne. Już teraz miasto intensywnie pracuje nad organizacją ruchu na czas zamknięcia pętli. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie planuje stworzenie pętli wszystkich linii nocnych na ulicy Emilii Plater. Znajdzie tam swoje miejsce też większość linii dziennych, które będą się zatrzymywać również przy al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. W rejonie pętli będą ustawione czytelne schematy, a pierwszej nocy można będzie liczyć także na radę informatorów w odblaskowych kamizelkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.