Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7860 miejsce

21 marca. Światowy Dzień Zespołu Downa

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Światowy Dzień Zespołu Downa organizowany jest 21 marca. W tym roku po raz pierwszy będzie obchodzony oficjalnie pod auspicjami ONZ. Stowarzyszenie "Bardziej Kochani" przygotowało szereg wydarzeń zwiększających świadomość na temat tej choroby genetycznej.

Główne obchody będą miały miejsce w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (ul. Żeromskiego 29). Początek spotkania przewidziany jest na godz. 10, kiedy to odbędzie się rozdanie nagród oraz wernisaż prac konkursu plastycznego "Mój świat". Konkurs skierowany był do uczniów warszawskich szkół specjalnych, a zgłoszone prace plastyczne ukazują świat otaczający młodego artystę.

Na godz. 11 zaplanowano spotkanie dotyczące zagadnienia diety osób z zespołem Downa i nie tylko. Prelegentem będzie dr nauk medycznych Agnieszka Jarosz, współautorka książki "Dieta - problem dużej wagi. Poradnik dla rodziców i opiekunów osób z zespołem Downa". Organizatorzy zapewniają, że podczas spotkania będzie można spróbować potraw, które zaleca A. Jarosz.

Około godz. 13 przewidziano niespodziankę dla osób z zespołem Downa, natomiast o 18.30 odbędzie się projekcja filmu o tematyce związanej z tą chorobą.

Na wieczór (godz. 20.00) zaplanowano spotkanie autorskie z bohaterkami książek "Egzamin z miłości" oraz "Lista obecności". Będzie to okazja do bliższego poznania znanych rodziców dzieci z trisomią oraz zadawania im pytań. Będzie można również podyskutować na na temat książek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Andrzej
  • Andrzej
  • 21.03.2012 16:54

Pozdrawiam serdecznie ludzi z ta chorobą .Życze im duzo radosci i zrozumienia pośrut bliskich. tacy ludzir są kochani spotykalem ich i wiemm ze są bardzo mili dla tego cenie ich ciepło i miłość do innych. Andrzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.