Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31421 miejsce

21. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Wilanowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 19:52

W Muzeum Plakatu w Wilanowie odbył się wernisaż wystawy 21. Międzynarodowego Biennale Plakatu. Prace będzie można oglądać od jutra. Tegoroczne biennale jest rekordowe pod względem liczby nadesłanych plakatów - zgłoszono ponad 3 tysiące prac.

Pierwsze na świecie muzeum sztuki ulicy świętuje w tym roku swoje czterdziestolecie. Obchody jubileuszu rozpoczęła w kwietniu wystawa "Tradycje konstruktywistyczne w plakacie polskim". Na sierpień zaplanowano prezentację plakatów, nawiązujących tematyką do Warszawy. Będzie je można oglądać na ogrodzeniu Łazienek Królewskich. Z kolei we wrześniu w salach muzeum będzie prezentowana wystawa plakatów o tematyce społecznej zatytułowana "Życie - instrukcja obsługi".

Z okazji czterdziestolecia istnienia muzeum wydało jubileuszowy kalendarz oraz limitowaną serię z reprodukcjami najcenniejszych plakatów znajdujących się w kolekcji. Muzeum ma jedną z największych kolekcji plakatu artystycznego na świecie. Liczy ona ponad 54 tysiące prac. W zbiorach muzeum znajdują się prace między innymi Stanisława Wyspiańskiego, Witkacego, Jana Młodożeńca, Henryka Tomaszewskiego, Franciszka Starowieyskiego i Andy Warhola.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.