Facebook Google+ Twitter

21 procent uczniów szkół średnich nie zdało matury

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-10 16:32

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wyniki tegorocznych matur i ogólne dane statystyczne wszystkich zdających. Wynik? 21 procent tegorocznych maturzystów oblało egzaminy.

Młodzi nie ukrywają rozgoryczenia wynikami i są one dla nich ogromnym zaskoczeniem. Nowa matura miała bowiem dawać szansę młodym ludziom. Miała poszerzać ich horyzonty nie tylko o wiedzę książkową, ale przede wszystkim o umiejętności pracy z tekstem i danymi.

Czy zatem 21 procent młodych Polaków nie potrafiło temu sprostać? Sprawa jest prosta: nowa matura - nowe kłopoty. Niektórzy uważają, że maturalne sito zostało celowo wymierzone w młodych Polaków, którzy mają ambicje na studia wyższe.

Młodzi nie mają wątpliwości - próbuje się nas selekcjonować - piszą na internetowych forach.
- Od jednego nieudanego egzaminu może zależeć cała przyszłość człowieka.
Starą maturę zdawało przecież 99 procent uczniów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nic dziwnego, że te liczby szokują - stara matura był łatwiejsza - niektórzy zdawali ją dzięki ściąganiu czy podwyższeniu oceny przez nauczyciela. Poza tym - jaki jest sens egzaminu, który zdają wszyscy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bez przesady - próg 30 proc. nie jest chyba zaporowy... :) Ale o tyle dobry, że zdać może każdy, a naprawdę dobry wynik osiągną nieliczni - dlatego ma to sens przy rekrutacji na studia. Chociaż nowa matura nie jest na pewno bez wad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.