Facebook Google+ Twitter

21 salw armatnich na cześć prezydenta

Nie został jeszcze ustalony termin uroczystości pogrzebowych prezydenta Kaczyńskiego. Z ostatnich doniesień wynika, że może to być niedziela - 18 kwietnia. Już teraz jednak wiadomo, że organizacja uroczystości to wielkie wyzwanie dla pracowników protokołu dyplomatycznego.

Nie znamy jeszcze terminu pogrzebu Prezydenta Kaczyńskiego / Fot. Fot. Mariusz MichalakZbierane są informacje jakie delegacje chcą pojawić się na uroczystościach pogrzebowych. Jak zapowiedział Roman Czyżycki, były szef protokołu dyplomatycznego w MSZ, uroczystości będą miały charakter oficjalny i zamknięty.

Polacy będą mogli gromadzić się na trasie przejazdu konduktu, aby pożegnać parę prezydencką. Na czele konduktu żałobnego będą jechać rodzina pary prezydenckiej. Potem najwyższe władze państwowe i następnie delegacje z zagranicy. Nie jest znany jeszcze klucz w jakiej kolejności delegacje będą uczestniczyć w uroczystościach. Pojawia się pytanie, gdzie znaleźć miejsce dla delegacji Rosji. Sam pogrzeb będzie miał uroczystą oprawę wojskową. Oddanne zostanie 21 salw armatnich.

Liturgia będzie koncelebrowana przez biskupów. Nie ma wytycznych ilu duchownych sprawować mszę świętą.


Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.