Facebook Google+ Twitter

21 stycznia. Pamiętajmy o naszych babciach!

21 stycznia, to niezwykle ważna data, bo kojarzy się z najcieplejszą osobą pod słońcem - Twoją babcią.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. AKPATo ona zawsze cię tuliła, kiedy świat wydawał się zbyt trudny. Ona pocieszała słodkością, opowiadała przepiękne bajki i była bardziej wyrozumiała od mamy. Przypomnij sobie teraz wszystkie te chwile, kiedy swoją ciepłą i gładką dłonią głaskała cię po głowie a jej kojący głos mówił, że wszystko będzie dobrze.

Twoja babcia ma dziś swoje święto.

Warto zatrzymać się na moment w zgiełku codziennego dnia i uwzględnić w swych planach wizytę u babci. Ona nie oczekuje od ciebie niczego poza pamięcią i obecnością. To niezwykła rzadkość kiedy ktoś ofiaruje nam tak bezinteresowną miłość.

Skąd pomysł aby obchodzić ten właśnie dzień do końca nie wiadomo. Mówi się, że Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta które przyszły do nas w latach 60 i 70 ubiegłego wieku. Nie ma natomiast dokładnych źródeł wskazujących konkretne daty i przyczyny powstania tychże dni.

Zdaniem psychologów, babcia powinna rozpieszczać dziecko, lecz wychowaniem muszą zająć się rodzice. Zdaniem wnuków, bez względu na to, czy babcia jest osobą starszą, czy też pracującą kobietą w średnim wieku – ma zawsze serce pełne miłości i wybaczenia.

Jedno jest pewne. Nie musimy znać powodów, godziny, dnia i autora dnia babci. Po prostu znajdźmy dziś odrobinę czasu na to, aby odpłacić się jej za to, że jest. Pójść, przytulić i podziękować najszczerszym uśmiechem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

za pamieć +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błędy z tego co widzę już poprawione. Co do lejącej się słodyczy, coż...taki obraz babci mam w głowie więc o takowej piszę. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nie jestem w nastroju na lejącą się słodycz, bo bardzo drażni mnie ten tekst. Przepiękne bajki, głaskanie po głowie i kojący głos brzmią dla mnie zbyt idyllicznie. Zastanawia mnie też, których psychologów masz na myśli, bo w psychologii jest wiele nurtów. A i jeszcze jedno: ostatni akapit - chyba "dziś" a nie "jutro"? Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.