Facebook Google+ Twitter

21 września zapłonie Afryka

Po Nocy Muzeów przychodzi pora na I Ogólnopolską Noc Misyjną. "Zapal światło tam gdzie go nie ma" to hasło pierwszej Nocy Misyjnej, która odbędzie się w wielu polskich miastach w dniach 21/22 września 2008 roku, czyli w rocznicę śmierci św. Ojca Pio - patrona akcji.

 / Fot. Plakat I Ogólnopolskiej Nocy Misyjnej /www.zapalswiatlo.plObchody tego dnia (a właściwie nocy) organizowane są przez Braci Mniejszych Kapucynów z Krakowa i Grupy Modlitewne Św. Ojca Pio, a także wolontariuszy, którzy pragną wspomóc akcję. W kilkudziesięciu polskich miastach (pełna lista i szczegóły znajdują się na stronie) na głównych placach pojawią się ogromne kontury Afryki. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w tym przedsięwzięciu, będzie mógł zakupić świecę i umieścić ją "na kontynencie".

Dzięki temu, że "zapłonie Afryka", wzbogacą się misyjne prowincje Czadu i Republiki Środkowo Afrykańskiej. Całkowity dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie właśnie na cele misyjne Braci Mniejszych Kapucynów.

Jak podkreślają organizatorzy, ma to być "akcja jednocząca ludzi o dobrym sercu, sercu w którym zapłonęło światło. Jedno dzieło wszystkich w tym samym czasie, w tym samym celu, w tej samej sprawie - Jedność w działaniu i myśleniu dla tych którzy potrzebują".

Szczegółowy plan Nocy Misyjnej wygląda następująco:
19.00 – Eucharystia w intencji misji afrykańskich dla wszystkich wspólnot działających przy danej parafii
20.00 – przejście na zaplanowane miejsce akcji „Zapal światło” (np. Kraków – Rynek Główny)
20.30 – zapalenie konturów kontynentu afrykańskiego (czerwone świece)
20.30 – 24.00 – dalszy ciąg akcji: sprzedaż przez wolontariuszy misyjnych białych świec do postawienia w „płonącym kontynencie”, a także oryginalnych pamiątek afrykańskich, prezentacja sztuki afrykańskiej, zdjęć, pamiątek misyjnych przywiezionych z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu. Ponadto prezentacja pierwszej na rynku polskim płyty z pieśniami o Ojcu Pio.

Oprócz sfery duchowej przewidziane są też atrakcje dla ciała. W Gdańsku będzie to m.in. koncert Piotra Barona oraz pokaz Fire Show połączony z koncertem bębniarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.