Facebook Google+ Twitter

21 XII 2012: „Gdzie w tym nauka? Gdzie są dowody?"

„Nasza planeta od ponad 4 miliardów lat ma się zupełnie dobrze i każdy naukowiec wie, że będzie nadal istniała” - poinformowali eksperci z NASA. "Nie ma specjalnego ryzyka związanego z rokiem 2012”.

Naukowcy z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) opublikowali szereg odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące daty 21.12.2012. Teoria o końcu ery wzięła swój początek z twierdzeń, jakoby w stronę Ziemi miała zmierzać planeta Nibiru, jednak gdy nie doszło do przewidywanej w maju 2003 r. katastrofy, teoretycy spiskowi ustalili nową datę: 21 grudzień br.

„Gdzie w tym nauka? Gdzie są dowody?” - pytają naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej zgodnie twierdząc, że nie ma jakichkolwiek wiarygodnych dowodów potwierdzających tezy o zbliżającym się końcu, toteż wszystkie twierdzenia należy uznać jako fikcyjne. „Nie dojdzie do żadnych niezwykłych wydarzeń w ostatniej dekadzie grudnia” - poinformowała NASA.

Naukowcy rozwiewają ponadto przypuszczenia odnośnie rzekomego zderzenia naszej planety z meteorem konstatując, że Ziemia zawsze była przedmiotem kosmicznych oddziaływań tego typu. Ostatni kataklizm wywołany przez uderzenie meteoru nastąpił 65 milionów lat temu, co doprowadziło do wyginięcia dinozaurów. Dziś astronomowie prowadzą zaawansowane obserwacje i potrafią określić ewentualne zagrożenie, jednakże w obecnej chwili ono nie istnieje.

Błękitnej planecie nie zagraża również wielka burza słoneczna, choć proces fizyczny nazywany „rozbłyskami słonecznymi” istotnie może powodować zakłócenia w łączności satelitarnej, niemniej jednak inżynierowie pracują nad metodami budowy takich układów elektronicznych, które będą zabezpieczone przed nagłym wydzielaniem się ogromnej ilości energii ze Słońca. Zatem „nie ma specjalnego ryzyka związanego z rokiem 2012”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.