Facebook Google+ Twitter

21-latek z A/H1N1 przebywa w chorzowskim szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-24 18:59

21-letni obywatel Stanów Zjednoczonych, u którego wykryto zarażenie wirusem A/H1N1 i jego rodzice czują się dobrze. Wszyscy przebywają na oddziale zakaźnym chorzowskiego szpitala.

W szpitalu wyodrębniono dwa pomieszczenia dla pacjenta i jego rodziny. Rodzice chorego są pod obserwacją, zrobiono im też badania, by wykluczyć występowanie u nich wirusa. Zarażony pacjent przyjmuje leki antywirusowe. Początkowo nic nie wskazywało, że może on być zarażony A/H1N1. Z wywiadu przeprowadzonego z pacjentem wynikało, że może być to wynik alergii. Badania zrobiono tylko dlatego, że miał on kontakt z zarażoną osobą.

Zarażony 21-latek może wyjść ze szpitala w ciągu tygodnia, jeśli nie pojawią się u niego dodatkowe objawy. Mężczyzna przyleciał w piątek ze Stanów lotem przez Monachium na lotnisko w podkrakowskich Balicach. Ponieważ za Oceanem miał styczność z osobą zarażoną wirusem A/H1N1 następnego dnia sam zgłosił się na badania. Po nich został zwolniony do domu. Dzisiaj wyniki badań wykazały zarażenie wirusem.

To trzeci taki przypadek w Polsce. Wcześniej wirusa potwierdzono u 58-letniej kobiety, która przebywała na oddziale zakaźnym szpitala w Mielcu oraz u 42-letniego mężczyzny, który przebywał w szpitalu w Kaliszu. Obydwoje zostali wypisani do domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.